Reklama

Tomasz Lis może mieć problem? Chodzi o jeden z niedawnych wpisów byłego redaktora naczelnego Newsweek Polska zamieszczonego w mediach społecznościowych, w którym to odniósł się do Samuela Pereiry z Telewizji Polskiej. Wszystko zaczęło się od wpisu… Zbigniewa Bońka, który zamieścił fragment z rozmowy Bronisława Wildsteina z Julią Przyłębską.

Tomasz Lis przez wiele lat uchodził za jednego z bardziej popularnych polskich dziennikarzy. Lis w trakcie swojej wieloletniej kariery dziennikarskiej pracował w największych stacjach telewizyjnych w Polsce, którymi są Telewizja Polska, Polsat oraz także TVN. Jednak w ostatnich latach można odnieść wrażenie, że kariera dziennikarza zdecydowanie zmniejszyła swój impet.

Reklama

Były naczelny Newsweeka jest od dawna bardzo aktywny w mediach społecznościowych. W jednym ze swoich niedawnych wpisów odniósł się do Samuela Pereiry, który to odpowiedział na wpis Zbigniewa Bońka, gdzie były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zamieścił fragment nagrania z rozmowy Bronisława Wildsteina z Julią Przyłębską pytając przy tym: „Kto to jest ten gość?”

Na wpis byłego piłkarza odpowiedział Pereira, który zamieścił zdjęcie sprzed wielu lat Bońka z telewizji pisząc: „Ten z lokami? To maskotka Jaruzelskiego, która w czasie stanu wojennego występowała w telewizji w koszulce ZSRR” – napisał dziennikarz TVP.

Reklama

Tomasz Lis może mieć problem?

Na ten wpis zaregował z kolei Tomasz Lis: „Gdy po meczu z ZSRR na mistrzostwach świata w Hiszpanii, remisie, który dał nam awans do półfinałów mistrzostw świata, Boniek wszedł do telewizyjnego studia w koszulce z napisem CCCP, to cala Polska wiedziała, że to skalp. Dziś portugalska znajda Pereira uznaje to za dowód kolaboracji Bońka z komunistami. My jesteśmy generalnie tolerancyjni i gościnni, ale lepiej żeby korzystający z tego nie testowali arogancją granic tej gościnności, bo może być niemiło” – napisał Tomasz Lis.

Na to zaregował Pereira: „(abstrahując od bajek, że Boniek podlizywał się komunistom (fakt), ale ironicznie) Kim jest Tomasz Lis, że pisze o mnie – człowieku, który urodził się w Polsce i tutaj mieszka, od lat wychowuje swoje dzieci w tradycji i kulturze polskiej, mówi i myśli po polsku – w ten sposób?” – napisał dziennikarz TVP, który w kolejnym wpisie dodał: „Jestem Polakiem i Tomasz Lis tego nie zmieni. Idę do sądu, licząc na sprawiedliwość i ukrócenie jego bezkarności” – napisał Samuel Pereira na Twitterze.

Źródło: Twitter

Reklama