0

„Bardzo nam pomaga”. Robert Lewandowski doceniony

Reklama

Robert Lewandowski w zeszłym roku zamienił Bayern Monachium na Barcelone. Kwota transferu Polaka wynosiła 45 milionów euro, lecz z perspektywy czasu można już powiedzieć, że włodarze „Dumy Katalonii” akurat tych pieniędzy przeznaczonych na zakup Polaka zdecydowanie nie żałują. Oficjalnie zadowolony z kapitana reprezentacji Polski jest jego trener – Xavi.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Burza wokół nowego „Znachora”. Żona Jerzego Bińczyckiego przerywa milczenie

Reklama

Robert Lewandowski do tej pory w barwach Barcelony rozegrał 26 spotkań, w których trafił aż 23 razy z siatki rywali. W tej sytuacji nie ulega wątpliwości, że bez trafień Polaka jego zespół miałby zdecydowanie trudniejsze zadanie walki o jak najwyższą lokatę w lidze.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Na ten moment Barca jest przede wszystkim liderem ligi hiszpańskiej i nie ulega wątpliwości, że spora w tym jest zasługa że strony kapitana reprezentacji Polski.

Reklama

Robert Lewandowski ważny dla Barcy

Na temat Roberta Lewandowskiego wypowiedział się niedawno Xavi – trener FC Barcelony. Podkreślił, jak bardzo ważne dla jego drużyny jest posiadanie w składzie polskiego napastnika, który lekko ponad pół roku temu uparcie walczył o to, aby dołączyć do hiszpańskiej drużyny.

POLECAMY TAKŻE: Thiago Silva na dłużej w Chelsea FC

– Lewandowski? Posiadanie go bardzo nam pomaga. Wnosi przywództwo, mistrzowską mentalność i nawyk zdobywania tytułów. Przegrywanie u niego nie istnieje i zaraża tym innych w drużynie – powiedział Xavi w trakcie ostatniej konferencji prasowej.

Kłopoty Barcelony

Dla wielu osób transfer Roberta Lewandowskiego mógł być sporym zaskoczeniem. Kapitan reprezentacji Polski przez osiem lat występował w Bayernie Monachium, gdzie pod względem piłki klubowej zdobył niemal wszystko. Jego pozycja na pierwszy rzut oka wydawała się być stabilna, lecz pod sam koniec wyszły pewnie nieporozumienia między Lewym a władzami bawarskiej drużyny.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Jakimowicz nie wtrzymał. Mocne słowa o Kwaśniewskim, Millerze i Michniku

Na dodatek do dziś Barcelona ma poważne problemy finansowe, które w ostatnim czasie wyraźnie odbiły się na braku znaczących sukcesów w kraju i w europejskich pucharach. Być może bieżące wydarzenia są dobrym prognostykiem przed kolejnym sezonem.

Źródło informacji: Sport.pl

Polecamy również przeczytać inne nasze teksty: 

Cios dla Nergala. Muzyk wyrzucony z siłowni

Kibic zakpił z Rybusa. Były reprezentant Polski odpowiedział

„Nikt nie dzwoni”. Co z Gikiewiczem w reprezentacji Polski?

Polskie próby zdefiniowania zjawiska występowania przestępczości zorganizowanej

Reklama