0

Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje legendarna piosenkarka

Reklama

Smutna wiadomość obiegła media – nie żyje Astrud Gilberto, która zyskała popularność na całym świecie za sprawą utworu „The Girl From Ipanema”. Piosenkarka zmarła 5 czerwca w wieku 83 lat. Do publicznej wiadomości nie podano przyczyny jej odejścia. O śmierci gwiazdy poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych jej współpracownik i przyjaciel Paul Ricci i także rodzina piosenkarki.

POLECAMY TAKŻE: Kurdej-Szatan wystąpiła w reklamie. Ziemkiewicz bez hamulców to skomentował (FOTO)

Reklama

Astrud Gilberto urodziła się w Salvador da Bahia 29 marca 1940 roku. Piosenkarka wykonywała jazz. Największą popularność na całym świecie przyniósł jej utwór „The Girl from Ipanema”. W 1959 roku wyszła za mąż za piosenkarza João Gilberta, z którym rozwiodła się w 1964 r.

Jej największym przebojem była „The Girl from Ipanema”. Piosenkarka otrzymała nagrodę Latin Jazz USA Award for Lifetime Achievement (1992) i wpisano ją na listę International Latin Music Hall of Fame w 2002.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

Astrud Gilberto miała na swoim koncie wiele płyt, wśród których są między innymi: „Stan Getz i Astrud Gilberto – Getz Au-Go-Go”, „The Astrud Gilberto Album”, „The Shadow of Your Smile”, „A Certain Smile, a Certain Sadness with Walter Wanderley” i również „Jungle”.

Reklama

Nie żyje Astrud Gilberto

Astrud Gilberto zmarła 5 czerwca w swoim domu w Filadelfii w Stanach Zjednoczonych. O śmierci w mediach społecznościowych poinformowała jej rodzina.

Polecamy również: Na to czekali Polacy. Ujawniono wspaniałą wiadomość o występie Polski na Eurowizji (WIDEO)

Ogłaszam smutną wiadomość, że moja babcia stała się dziś gwiazdą i że wspiera mojego dziadka Joao Gilberto, także piosenkarza, który zmarł w 2019 roku – napisała w sieci jej wnuczka Sofia Gilberto.

W swojej karierze wydała łącznie 19 albumów. W latach 60. ubiegłego wieku przylgnęło do niej określenie „królowa bossa novy”. Gilberto była pierwszą piosenkarką z Brazylii, która otrzymała nagrodę Grammy.

Źródło: RMF FM

POLECAMY TAKŻE PRZECZYTAĆ:

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany prezenter telewizyjny

Zmiany w Wiadomościach TVP? Wszystko jest już jasne

To mogło zaboleć Tomasza Lisa. Znany dziennikarz nie gryzł się w język na jego temat

Dramat Dawida Kubackiego. Niesamowite, co powiedział Piotr Żyła

Kolejny cios dla Tomasza Lisa. Była żona napisała mu to wprost (FOTO)

Reklama