0

Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje legendarna polska aktorka

Reklama

Bardzo smutna wiadomość obiegła media – nie żyje Miriam Aleksandrowicz – legendarna polska aktorka dubbingowa, której głos wielu Polaków może kojarzyć z takich popularnych produkcji jak: „Król lew”, „Kacze opowieści” i „Babe – świnka z klasą”.

POLECAMY TAKŻE: Smutna wiadomość. Nie żyje popularny dziennikarz TVP

Reklama

Smutną wiadomość na temat odejścia Aleksandrowicz przekazał Związek Artystów Scen Polskich za pośrednictwem mediów społecznościowych.

  • Nie żyje Miriam Aleksandrowicz.
  • Polska aktorka dubbingowa zmarła 5 lipca 2023 roku.
  • Aleksandrowicz zasłynęła z udzielenia swojego głosu w takich produkcjach jak między innymi „Król lew”, czy „Kajko i Kokosz”.
  • O śmierci aktorki poinformował Związek Artystów Scen Polskich na Facebooku.

POLECAMY TAKŻE: Przykra wiadomość. Nie żyje popularny aktor znany z legendarnego filmu

Miriam Aleksandrowicz urodziła się 1 września 1957 roku w Warszawie. Największą popularność przyniosła jej praca jako aktorka dubbingowa. Jej głos milony Polaków mogło usłyszeć w największych hitach ostatnich lat. Wśród nich możemy wymienić: „Król Lew”, „Kajko i Kokosz”, „Chojrak – tchórzliwy pies”, „Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster”, a także w produkcjach: „Babe – świnka z klasą”, „Kacze opowieści” i „Brygada RR”.

POLECAMY TAKŻE: Tego mało kto się spodziewał. Znana dziennikarka wraca do TVP

Miriam Aleksandrowicz była także reżyserem dubbingów w animowanej serii o Asteriksie, Muppetach, „Pinokiu” i kilkudziesięciu innych produkcjach. Prócz dubbingu wystąpiła również w filmie „Obcy człowiek” z 2019 roku i także w serialu „Dzieci z naszej szkoły” z roku 1968.

Reklama

Nie żyje Miriam Aleksandrowicz

Wiadomość o śmierci Miriam Aleksandrowicz przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Polski Związek Artystów Scen Polskich. Polska aktorka dubbingowa zmarła 5 lipca w wieku 65 lat.

POLECAMY TAKŻE: Niesamowity występ Blanki na imprezie TVP. To po prostu trzeba zobaczyć [WIDEO]

Poruszeni nagłym odejściem, żegnamy Miriam Aleksandrowicz, aktorkę, reżyserkę teatralną i dubbingową, mającą w swoim dorobku aktorskim i reżyserskim ponad setkę zrealizowanych polskich wersji językowych seriali i filmów animowanych, za co została uhonorowana Nagrodą za Szczególne Osiągniecia w Dziedzinie Dubbingu, członkinię Zarządu nowopowstałej Sekcji Dubbingu ZASP a także oddaną pracy społecznej w Zarządzie Oddziału ZASP w Warszawie. Miała tyle pomysłów, planów. Żegnaj, Misiu! – poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Źródło: Związek Artystów Scen Polskich – Facebook

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama