0

Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje popularna polska aktorka

Reklama

Nie żyje Zofia Melechówna – aktorka występująca na scenie Teatru Wilama Horzycy. Znana z występów w filmach: „Zabicie ciotki” Grzegorza Królikiewicza, „Roku spokojnego słońca” Krzysztofa Zanussiego i także „Owocach miłości” Marka Żydowicza. Informacja na temat śmierci artystki pojawiła się na stronie torun.pl.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

Reklama

Nie żyje Zofia Melechówna, która przez bliskich i przyjaciół była również nazywana „Zulą”. Urodziła się 20 stycznia 1926 roku w Wilnie. W roku 1951 ukończyła PWST w Warszawie. Występowała na deskach teatrów stolicy i również w Olsztynie, Bielsku-Białej i Rzeszowie.

POLECAMY TAKŻE: Tego Jerzy S. się nie spodziewał? Zaskakujące informacje ws. znanego aktora

Aktorka przez 65 lat była związana z toruńskim teatrem. Melechówna otrzymała m.in. Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski i Srebrny Medal Gloria Artis – Zasłużony Kulturze.

POLECAMY TAKŻE: Jarosław Jakimowicz stracił pracę w TVP. Pojawiły się zaskakujące informacje

W trakcie swojej kariery zdobyła także wiele nagród wyróżnień. W 2008 roku na 50-lecie pracy artystycznej w Toruniu otrzymała Medal Honorowy Prezydenta Miasta Torunia „Thorunium”.

Reklama

Nie żyje Zofia Melechówna

Aktorka wystąpiła także w kilku filmach i spektaklach telewizyjnych: „Owoce miłości”,  „Zaczarowane jezioro”, „Rok spokojnego słońca”, „Zbicie ciotki” i również „Ruchome piaski”. Debiut teatralny „Zuli” przypadł na rok 1950.

POLECAMY TAKŻE: Na to czekało wielu widzów. Michał Rachoń zabrał głos w ważnej sprawie [WIDEO]

Aktorka. W latach 1951-53 współpracowała z teatrami warszawskimi (Ateneum, Ludowym, Polskim) oraz z Teatrem im. Bogusławskiego w Kaliszu. Następnie występowała w teatrach: Polskim w Bielsku – Cieszynie (1953-57), Ziemi Pomorskiej w Toruniu (1958-60), im. Horzycy w Toruniu (1960-98), z którym współpracowała także po przejściu na emeryturę – czytamy na stronie „Film Polski”.

  Z ogromnym smutkiem zawiadamiam, że nasza ukochana Zula (1926-2023) odeszła dziś do Pana. Niech Pan otworzy przed Nią bramy Raju – poinformowano na fanpageu aktorki na Facebooku.

Źródło: Film Polski, Torun.pl

POLECAMY TAKŻE PRZECZYTAĆ:

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany prezenter telewizyjny

Zmiany w Wiadomościach TVP? Wszystko jest już jasne

To mogło zaboleć Tomasza Lisa. Znany dziennikarz nie gryzł się w język na jego temat

Dramat Dawida Kubackiego. Niesamowite, co powiedział także Piotr Żyła

Kolejny cios także dla Tomasza Lisa. Była żona napisała mu to wprost (FOTO)

Reklama