0

Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski dziennikarz

Reklama

Nie żyje Ryszard Niemiec – znany polski dziennikarz. Smutną wiadomość na temat jego śmierci przekazało miasto Kraków za pośrednictwem swojej strony internautowej. Ryszard Niemiec miał 84 lata.

POLECAMY TAKŻE: Magdalena Ogórek pokazała zdjęcie sprzed 20 lat. Fani mogą być w szoku (FOTO)

Reklama

Ryszard Niemiec urodził się 27 stycznia 1939 roku w Bażanówce. Ukończył Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Następnie podjął studia na Uniwersytecie Jagiellońskim (1964 – na Wydziale Filozoficzno-Historycznym, 1974 – na Wydziale Filologii Polskiej).

POLECAMY TAKŻE: Tomasz Kammel wbił szpilę TVN? Zaskakujące słowa prezentera TVP (WIDEO)

Dziennikarz w trakcie swojego życia pełnił obowiązki redaktora naczelnego „Dziennika Polskiego”, „Tempa”, „Gazety Krakowskiej”. Wykonywał również obowiązki prezesa Małopolskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Reklama

Nie żyje Ryszard Niemiec

Smutną wiadomość na temat śmierci dziennikarza przekazało miasto Kraków za pośrednictwem swojej strony internautowej. W opublikowanym komunikacie podkreślono między innymi spory wpływ Ryszarda Niemca na rozwój krakowskiego dziwnnikarstwa.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

– Miał wielki wpływ na rozwój krakowskiego dziennikarstwa, pełniąc funkcję redaktora naczelnego „Dziennika Polskiego” (1981–1983), „Tempa” (1983–1994) i „Gazety Krakowskiej” (1994–2004). W tej ostatniej pozostał na łamach w roli felietonisty dodatku sportowego, także po połączeniu gazety z „Dziennikiem Polskim” (w 2010 r. w ramach grupy Polska Press) – czytamy na stronie miasta.

POLECAMY TAKŻE: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje znany polski aktor występujący m.in. w TVP

– Ryszard Niemiec pisał w sposób wyjątkowy, operując niezwykle barwnym i bogatym słownictwem. Pod tym względem był niedościgłym wzorem dla kilku pokoleń dziennikarzy. W lutym pojawił się na spotkaniu dawnej redakcji „Tempa” w siedzibie MZPN. Mimo wyniszczającej choroby, do ostatnich dni imponował charyzmą – napisano na stronie miasta Kraków.

Ryszard Niemiec miał również na swoim koncie  książki: „Ludzie i ludziska” (1979), „Rodzinne strony” (1980), „Sport rzeszowski” (1980 – z Andrzejem Kosiorowskim), „Na śmierć i życie” (1982), „Na barykadach wojen futbolowych” (2010).

Źródło: Wikipedia, Miasto Kraków

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

„Od Kamila Stocha wiele zależy”. Mocne słowa także o skoczku z Zębu

Gdzie zagra reprezentacja Polski z Albanią? Jest problemem z lokalizacją

Fatalny sondaż także dla Tuska. To lidera Platformy mocno zaboli

Kto wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Daniel Obajtek także poinformował o nowych zasobach gazu w Polsce. Wieści potwierdza także Orlen

Reklama