0

Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski muzyk

Reklama

Bardzo smutna wiadomość obiegła media – nie żyje Krzysztof Olesiński – były basista legendarnego zespołu muzycznego Maanam. Komunikat o odejściu Krzysztofa Olesińskiego zamieścił za pośrednictwem mediów społecznościowych facebookowy profil „Ex Maanam”.

POLECAMY TAKŻE: Na to czekało wielu widzów. Michał Rachoń zabrał głos w ważnej sprawie [WIDEO]

Reklama

Przyszły basista legendarnego zespołu Maanam urodził się 1953 roku. Swoje pierwsze kroki w świecie muzyki stawiał razem z bratem Ryszardem Olesińskim, z którym założył zespół Piknik. Ich kapela została doceniona w 1978 roku, kiedy to zdobyła Nagrodę Publiczności na krakowskim festiwalu Jazz Juniors.

POLECAMY TAKŻE: Jarosław Jakimowicz stracił pracę w TVP. Pojawiły się zaskakujące informacje

Z kolei w roku 1979 Krzysztof Olesiński rozpoczął współpracę z zespołem „Maanam”. Rok później pojawił się z kapelą na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Po rozwiązaniu zespołu 1990 roku dołączył do zespołu Blue Painting.  W 1993 ponownie zasilił szeregi Maanam, w którym występował do 2003 roku.

POLECAMY TAKŻE: Zaskakująca wiadomość obiegła media. Popularny dziennikarz odszedł z TVP

Pracował nad dziesięcioma albumami grupy: „Maanam” (1980), „Ballady” (1993), „Róża” (1994), „Kolekcjoner” (1995), „Łóżko” (1996), „Hamlet” 1997, „Rockandrolle” (1997), „Klucz” (1998), „Hotel Nirvana” (2001), „Maanamania” (1993).

Reklama

Nie żyje Krzysztof Olesiński

Wiadomość o śmierci Krzysztofa Olesińskiego została zamieszczona na Facebookowym profilu „Ex Maanam” na Facebooku. Muzyk zmarł w niedzielę w Londynie w wielu 70 lat.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

Ze smutkiem informujemy, że wczoraj w Londynie zmarł nagle w wieku 70 lat Krzysztof Olesiński, były basista zespołu Maanam, brat Ryszarda. Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje – poinformował zespół „Ex Maanam” za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Wiadomość o śmierci muzyka znalazła się także na profilu poświęconym Kory Jackowskiej.

Jak informuje na swoim fanpage’u zespół Ex Maanam, wczoraj w Londynie zmarł Krzysztof Olesiński – wieloletni basista Maanamu. Ogromne wyrazy współczucia dla bliskich, szczególnie dla jego brata Ryszarda, który grał w Maanamie od pierwszej płyty.R.I.P. – czytamy.

Źródło: Ex Maanam, Wikipedia

POLECAMY TAKŻE PRZECZYTAĆ:

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany prezenter telewizyjny

Zmiany w Wiadomościach TVP? Wszystko jest już jasne

To mogło zaboleć Tomasza Lisa. Znany dziennikarz nie gryzł się w język na jego temat

Dramat Dawida Kubackiego. Niesamowite, co powiedział także Piotr Żyła

Kolejny cios także dla Tomasza Lisa. Była żona napisała mu to wprost (FOTO)

Reklama