0

Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje znany polski muzyk

Reklama

Nie żyje Zbigniew „Jaco” Jakubek – Bardzo ceniony polski pianista jazzowy, który w trakcie trwania swojej kariery współpracował również z czołowymi przedstawicielami muzyki popowej. Smutną wiadomość na temat śmierci muzyka przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych jego syn Wojciech Jakubek.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Reklama

Zbigniew Jakubek urodził się 18 kwietnia 1962 roku. Był absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie ukończył wydział jazzu. Muzyk szerszej publiczności dał się poznać w latach 80., kiedy to został członkiem grupy Walk Away. To właśnie będąc w jego składzie w 1985 r. wygrał główną nagrodę festiwalu „Jazz nad Odrą”.

POLECAMY TAKŻE: Tego Jerzy S. się nie spodziewał? Zaskakujące informacje ws. znanego aktora

Zbigniew Jakubek współpracował również z artystami ze sceny popowej. W tym gronie można wymienić takie nazwiska jak: Mietek Szcześniak, Majka Jeżowska, Ryszard Rynkowski, Maryla Rodowicz czy Zbigniew Wodecki. Z kolei od roku 2003 Jakubek był wykładowcą Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Reklama

Nie żyje Zbigniew Jakubek

Zbigniew Jakubek zmarł w wieku 61 lat. Smutną wiadomość o śmierci muzyka przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych jego syn Wojciech Jakubek.

POLECAMY TAKŻE: Dramat gwiazdora TVN. Prokuratura podjęła zdecydowane kroki w jego sprawie

Dzisiaj o 10:45 odszedł od nas niesamowity człowiek, świetny muzyk, a przede wszystkim wspaniały ojciec, mąż i dziadek. Nierówna walka, jaką ostatnimi miesiącami toczył, zabrała przekochaną osobę, z niepowtarzalnym poczuciem humoru, dystansem do życia, potrafiącą w mgnieniu oka rozładować każdą niezręczną czy napięta sytuację. Pogoda ducha, która go cechowała, zawsze wprowadzała do naszej rodziny mnóstwo uśmiechu, szczęścia i akceptacji – czytamy.

POLECAMY TAKŻE: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje znany polski dziennikarz

Dzisiejszy dzień, mimo swojego smutnego początku, traktuję jako koniec pewnego nieprzyjemnego czasu i zasłużony odpoczynek dla taty. Nie zapomnimy o tym, co zrobił dla naszej rodziny, wprowadzając do niej tyle ciepła, wsparcia i luźnej atmosfery.Mam nadzieję Dudzik, że jest Ci tam lepiej… Będę informował, kiedy odbędzie się pogrzeb taty – napisał na Facebooku syn muzyka.

Pogrzeb Zbigniewa Jakubka odbędzie się w sobotę 6 maja o godzinie 14:00 w Tyczynie.

Źródło: Wikipedia, Facebook, Twitter

POLECAMY TAKŻE PRZECZYTAĆ:

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany prezenter telewizyjny

Zmiany również w Wiadomościach TVP? Wszystko jest już jasne

To mogło zaboleć Tomasza Lisa. Znany dziennikarz nie gryzł się w język na jego temat

Dramat Dawida Kubackiego. Niesamowite, co powiedział Piotr Żyła

Kolejny cios także dla Tomasza Lisa. Była żona napisała mu to wprost (FOTO)

Reklama