0

Bardzo smutna wiadomość obiegła media. Nie żyje legendarna polska aktorka

Reklama

Przykra wiadomość obiegła media – nie żyje znana polska aktorka Barbara Stesłowicz. Wiadomość na temat śmierci artystki przekazał za pośrednictwem swojej strony internetowej portal „Film Polski”. W trakcie swojej kariery Barbara Stesłowicz zagrała w takich produkcjach jak: „Dulscy”, „Morderca zostawia ślad”, „Bumerang”, czy także legendarny serial z czasów PRL – „Czterej pancerni i pies”.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

Reklama

Barbara Stesłowicz urodziła się 30 sierpnia 1936 roku we Lwowie. Jej debiut teatralny miał miejsce 14 listopada 1958 roku. Trzykrotnie była odznaczana. W 1986 roku otrzymała Srebny Krzyż Zasługi, w 2008 roku brązowy medal „Zasłużony Kulturze” Gloria Artis. Z kolei w 2009 roku aktorka otrzymała medal „Honoris Gratia”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca informacja obiegła media. Chodzi o Kurdej-Szatan i TVP

W trakcie swojej wieloletniej kariery występowała w teatrach: Dolnośląskich w Jeleniej Górze-Wałbrzychu (1958-60), im. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim (1960-61), Rozmaitości we Wrocławiu (1961-67), Ludowym w Krakowie – Nowej Hucie (1967-74, 1976-92) i także na deskach teatru Bagatela w Krakowie (1974-76).

Reklama

Nie żyje Barbara Stesłowicz

Wiadomość o śmierci Barbary Stesłowicz przekazał między innymi Teatr Ludowy za pośrednictwem mediów społecznościowych.

ŻEGNAMY BARBARĘ STESŁOWICZ— Z żalem żegnamy naszą koleżankę Barbarę Stesłowicz. Na naszych scenach wystąpiła w ponad 60 tytułach. Z Teatrem Ludowym związana była w latach 1967-1974, 1976-1992. Będzie nam Ciebie brakowało – czytamy.

POLECAMY TAKŻE: Zaskakująca wiadomość obiegła media. Popularny dziennikarz odszedł z TVP

Informacja o śmierci artystki została przekazana także przez Związek Artystów Scen Polskich na Facebooku.

Z ogromnym żalem i smutkiem  informujemy, że odeszła aktorka – Barbara Stesłowicz-Biały. Związana z wieloma teatrami m.in:  Teatrem Dolnośląskim, Teatrze im. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Teatrze Rozmaitości we Wrocławiu, Teatrze Bagatela i Teatrze Ludowym w Krakowie. Była zasłużonym członkiem ZASP, zawsze pomocna i zaangażowana w pracę na rzecz naszego Stowarzyszenia. Na długo pozostanie w naszej pamięci jako znakomita artystka i wspaniała kobieta – czytamy w komunikacie ZASP.

Barbara Stesłowicz zmarła 24 października.

Źródło: Film Polski, Związek Artystów Scen Polskich – Facebook

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły również mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał również nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama