0

Będzie bojkot Andrzeja Seweryna? Wszystko przez kontrowersyjne słowa aktora [WIDEO]

Reklama

W zeszłym tygodniu media obiegło nagranie, na którym znany aktor Andrzej Seweryn wypowiada słowa, które prędko wzbudziły w sieci wiele kontrowersji. Teraz artysta ma wziąć udział w wydarzeniu w bibliotece „Sopoteka” w Sopocie. W związku z tym placówka wydała oświadczenie, na które odpowiedzi ze strony internautów były różne. Niektórzy nie kryli swojego oburzenia.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

Reklama

Andrzej Seweryn to znany polski aktor, który w ostatnim czasie zyskał niezbyt pozytywny rozgłos za sprawą krótkiego filmu, na którym w bardzo wulgarny sposób wypowiada się na temat Jarosława Kaczyńskiego, Victora Orbana i również Donalda Trumpa.

Pamiętaj, twoje zadanie jest im przy….ć. Jesteś młody, na razie nie rozumiesz, co do ciebie mówię, ale już szybko zrozumiesz, jak będziesz miał kilkanaście lat albo nawet wcześniej. Już zrozumiesz, komu trzeba przy….ć i nie zważać na nic – mówi na nagraniu aktor.

POLECAMY TAKŻE: Dramat gwiazdora TVN. Prokuratura podjęła zdecydowane kroki w jego sprawie

Tym wszystkim Trumpom, Kaczyńskim, Orbanom pi….m trzeba przy….ć. Żadnych dialogów chrześcijańskich, żadnego tam, wiesz, rozumienia, debaty, porozumienia. Nie, k…a. Faszystom trzeba przy….ć, a nie dyskutować. Bo oni będą używali ten dialog, żeby ciebie zrobić w d..ę po prostu – podkreślił Andrzej Seweryn.

Reklama

Andrzej Seweryn w „Sopotece”

Andrzej Seweryn ma wziąć udział w wydarzeniu organizowanym w sopockiej bibliotece „Sopoteka” – „Poczytaj mi. Tom II”. Jednak w związku z ostatnią sytuacją dotyczącą aktora placówka wydała oświadczenie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wśród komentarzy nie brakowało głosów oburzenia.

POLECAMY TAKŻE: Na to czekało wielu widzów TVP. Telewizja Polska ogłosiła wspaniałą wiadomość

Naszym priorytetem jest skupienie się na głównym celu projektu, którym jest promowanie czytelnictwa i edukacji kulturalnej. Prywatne poglądy osób zaangażowanych w wydarzenie nie mają żadnego wpływu na to, jak projekt jest prowadzony ani na nasze podejście do organizacji tego wydarzenia – czytamy w części oświadczenia.

Jednocześnie rozumiemy, że nagranie z panem Andrzejem Sewerynem może budzić negatywne emocje, w związku z czym zapewniamy, że w Bibliotece Sopockiej nie ma miejsca na zachowania niezgodne z zasadami współżycia społecznego – oświadczono. (pełna treść na dole artykułu).

POLECAMY TAKŻE: Tego Jerzy S. się nie spodziewał? Zaskakujące informacje ws. znanego aktora

Komentujący przypomnieli o niedawnym nagraniu z aktorem.

Proszę o informacje czy czytelnik – konserwatywny, o prawicowych poglądach zostanie przeproszony czy mu się przyp …i? Kto finansuje pobyt Pana Seweryna w Sopocie? Tolerancja i promocja osób, których zachowanie jest skrajnie nienawistne, niekulturalne, agresywne w przestrzeni publicznej służącej kulturze i czytelnictwiu jest naganne. Słowo klucz – przyzwoitość i szacunek droga Dyrekcjo, nie politykierstwo – napisała Pani Aleksandra.

Wstyd promować takie chamstwo – napisała Pani Ola.

Sopoteka. Czyli waszym zadaniem jest promowanie mowy nienawiści? Nie ma się co dziwić, że ludzie przestają chodzić do bibliotek.. Bym poszedł, ale boję się czy mi taki seweryn nie przypie… – napisał Pan Piotr.

Źródło: wp, Sopoteka

POLECAMY TAKŻE PRZECZYTAĆ:

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany prezenter telewizyjny

Zmiany w Wiadomościach TVP? Wszystko jest już jasne

To mogło zaboleć Tomasza Lisa. Znany dziennikarz nie gryzł się w język na jego temat

Dramat Dawida Kubackiego. Niesamowite, co powiedział Piotr Żyła

Kolejny cios dla Tomasza Lisa. Była żona napisała mu to wprost (FOTO)

Reklama