0

Brak wotum zaufania dla rządu PiS. Morawiecki zabrał głos

Reklama

Premier Mateusz Morawiecki i jego rząd nie otrzymał wczoraj ze strony polskiego Sejmu wotum zaufania. Polityk zamieścił za pośrednictwem swojego konta na Twitterze wpis.

POLECAMY TAKŻE: Nowy sondaż wyborczy. Zaskakujące wyniki poparcia

Reklama

W poniedziałek 11 grudnia w izbie niższej polskiego parlamentu premier Mateusz Morawiecki wygłosił swoje expose. Następnie już po południu Sejm głosował nad wotum zaufania dla rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Ostatecznie polski Sejm w głosowaniu nie udzielił wotum zaufania dla rządu kierowanego przez Mateusza Morawieckiego. Za wotum zagłosowało 190 posłów, przeciwnych było 266, nikt nie wstrzymał się od głosu. W głosowaniu nie wzięło udziału troje posłów należących do klubu Prawa i Sprawiedliwości: Agnieszka Ścigaj, Zbigniew Ziobro i Szymon Szynkowski vel Sęk.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Będzie nowy rząd PiS? Zaskakujące słowa Morawieckiego

Następnie za sprawą decyzji sejmowej większości Donald Tusk uzyskał wotum zaufania – wniosek w tej sprawie został poparty przez 248 posłów, 201 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Lider Koalicji Obywatelskiej spotkał się tego samego dnia z prezydentem Andrzejem Dudą.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca informacja. Znany polityk odmówił Tuskowi?

Rezultaty rozmów przekazała szefowa Kancelarii Prezydenta RP — Grażyna Ignaczak-Bandych.  Wynika z nich, że zaprzysiężenie nowego rządu Donalda Tuska się odbyć w środę 13 grudnia o godz. 9 w Pałacu Prezydenckim.

Reklama

Mateusz Morawiecki złożył podziękowania

W poniedziałek ostatecznie rząd premiera Mateusza Morawieckiego nie otrzymał ze strony polskiego Sejmu wotum zaufania. Polityk zamieścił za pośrednictwem swojego konta na Twitterze wpis.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Co z rządem Tuska? Pojawiły się nowe informacje

Polska to wielka siła duchowa. I to nie my ją wybieramy. To ona wybiera nas. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mój rząd. Dziękuję za zaszczyt bycia premierem Polski – napisał Mateusz Morawiecki za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym „X” (dawniej Twitter).

Źródło: Twitter

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Problem Romana Giertycha. Polityk przegrywa w sądzie

Brak wotum zaufania dla rządu PiS. Prezydent zabiera głos

Reklama