0

Cenckiewicz bezlitosny dla Sikorskiego. Padły mocne słowa

Reklama

Sławomir Cenckiewicz za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się do wiadomości na temat aktualnego europosła Radosława Sikorskiego, który w nowym rządzie Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi (Polska 2050, Polskie Stronnictwo Ludowe) i Nowej Lewicy ma objąć stanowisko szefa resortu spraw zagranicznych.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legenda TVP

Reklama

Wybory parlamentarne odbyły się już niemal dwa miesiące temu. Najwyższy wynik spośród wszystkich startujących ugrupowań uzyskało Prawo i Sprawiedliwość. Jednak ostateczny podział mandatów tym razem nie dał możliwości ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego na to, aby móc utworzyć samodzielny rząd.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Będzie nowy rząd PiS? Zaskakujące słowa Morawieckiego

Jednak w tej sytuacji prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, aby powierzyć Mateuszowi Morawieckiemu misję stworzenia rządu. Pod koniec zeszłego miesiąca doszło do zaprzysiężenia nowej Rady Ministrów.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca informacja. Znany polityk odmówił Tuskowi?

Od tego momentu premier w ciągu dwóch tygodni musi uzyskać wotum zaufania ze strony polskiego Sejmu. Nie brak w tej sprawie licznych zdań, że jest to zadanie niemal niemożliwe do wykonania z powodu bieżącego stanu posiadania PiS w ławach poselskich.

W związku z tym najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest ten, w którym to nowy rząd powstanie pod kierownictwem Donalda Tuska z Koalicji Obywatelskiej.

Reklama

Sławomir Cenckiewicz o kandydaturze Radosława Sikorskiego na szefa MSZ

Znany polski historyk i także jeden z autorów serialu dokumentalnego „Reset” w Telewizji Polskiej – Sławomir Cenckiewicz postanowił skomentować wpis stacji telewizyjnej TVN24, który został zamieszczony na portalu społecznościowym „X” (dawniej Twitter).

POLECAMY RÓWNIEŻ: Co z rządem Tuska? Pojawiły się nowe informacje

Poinformowano w nim, że kandydatem na stanowisko ministra spraw zagranicznych w rządzie Donalda Tuska będzie aktualny europoseł – Radosław Sikorski. — Radosław Sikorski jest kandydatem na ministra spraw zagranicznych w nowym rządzie Donalda Tuska. Obecny europoseł pełnił już tę funkcję w latach 2007-2014 – poinformowała stacja telewizyjna TVN24.

Do tego wpisu bardzo krótko postanowił się odnieść Sławomir Cenckiewicz, który napisał krótko, że jego zdaniem: „Szkoda Polski”.

Źródło: Twitter, TVN24

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Problem Romana Giertycha. Polityk przegrywa w sądzie

Reklama