0

Cenckiewicz bezlitosny dla Sikorskiego. Pokazał dokument sprzed 30 lat [FOTO]

Reklama

Sławomir Cenckiewicz za pośrednictwem swojego konta na Twitterze opublikował zdjęcie protestu, który dotyczył Radosława Sikorskiego.

Autorzy dokumentu zwrócili się do ówczesnego prezydenta RP Lecha Wałęsy w sprawie powołania aktualnego europosła na stanowisko wiceministra resortu obrony narodowej.

Reklama

POLECAMY TAKŻE: Śmierć 27-letniej Polki w Grecji. Pojawiły się nowe wstrząsającej informacje

Głęboko poruszeni powołaniem na stanowisko wiceministra Oborny Narodowej obywatela brytyjskiego Pana Radosława Sikorskiego w imieniu własnym i naszych wyborców  wnosimy prostest przeciwko tworzeniu takiej praktyki. Jest ona obca naszej tradycji narodowej i przypomina niechlubny przypadek narzucenia Polsce Marszałka „Polaka” Konstantego Rokossowskiego – czytamy.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

Wierząc w Pański patriotyzm i poczucie odpowiedzialności jako zwierzchnika Polskich Sił Zbrojnych apelujemy o anulowanie tej nominacji – czytamy na dokumencie.

Podpis złożyli pod nim między innymi Zbigniew Galek oraz Ryszard Ulicki. Z kolei Sławomir Cenckiewicz w opisie do zamieszczonego zdjęcia dokumentu napisał:

POLECAMY TAKŻE: Zaskakująca wiadomość obiegła media. Popularny dziennikarz odszedł z TVP

Panie Marsz. @sikorskiradek wie Pan, że towarzysze z SLD przyrównali Pana do Rokossowskiego (którego portret wisiał w Archiwum MON do 2016 r.) prosząc Wałęsę by coś zrobił? (no i zrobił wymuszając usunięcie ministra Parysa). Podpis przedostatni szczególny bo to poseł z listy POKO – napisał znany historyk.

Reklama

Sławomir Cenckiewicz i protest ws. Sikorskiego

Na wpis historyka zaregował Radosław Sikorski.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

Wow, smaczek na kilku poziomach.  Swoją drogą marszałek Rokossowski to tragiczna postać: W Rosji uważany za Polaka, w Polsce za Rosjanina, ocalały z GUŁAGu, autor wielkiego zwycięstwa w operacji 'Bagration.’ Przyda się do archiwum. No i zapytam o to europosła @LeszekMiller – odparł w odpowiedzi europoseł Sikorski.

Niech Pan da znać co na to „Kanclerz” ! Ok? – odparł Sławomir Cenckiewicz.

 

Źródło: Twitter

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat 27-letniej Polki. Ojciec kobiety także przekazał nowe informacje

Fatalna wiadomość dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama