0

Co dalej z Dawidem Kubackim? Na te słowa czekało wielu Polaków

Reklama

Dawid Kubacki był najlepszym polskim skoczkiem ubiegłego sezonu. Teraz w jednym z wywiadów lider kadry polskich skoczków wypowiedział się na temat swojej przyszłości.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Reklama

Dawid Kubacki przedwcześnie zakończył ostatni sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polak w chwili rezygnacji był wiceliderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

POLECAMY TAKŻE: To dlatego Fernando Santos został trenerem Polski? Przyjaciel 68-latka zdradza szczegóły

Wcześniej przez długi czas prowadził w „generalce”, lecz w drugiej połowie sezonu lepszy od Polaka okazał się Halvor Egner Granerud, który do końca cyklu nikomu nie oddał prowadzenia.

Powodem rezygnacji Dawida Kubackiego były poważne problemy zdrowotne jego żony Marty. O swojej decyzji skoczek poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Mój nagły powrót do domu…. jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła – napisał Dawid Kubacki na Instagramie.

Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze – podkreślił ówczesny wicelider Pucharu Świata.

Reklama

Dawid Kubacki o przyszłości

Dawid Kubacki udzielił wywiadu dla stacji telewizyjnej TVN. W trakcie rozmowy polski skoczek wypowiedział się między innymi na temat dalszej kariery i związanych z nią planów. 33-latek w dalszym ciągu zamierza walczyć w kolejnych sezonach o zdobycie upragnionej Kryształowej Kuli.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Nie brakuje mi zapału i chęci. Pragnę kontynuować karierę i w kolejnych sezonach walczyć o Kryształową Kulę, a także inne trofea. Wiem, że mnie na to stać. A jakie będą możliwości, to inna sprawa – stwierdził najlepszy polski skoczek sezonu 2022/2023.

Źródło: Wprost

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

„Od Kamila Stocha wiele zależy”. Mocne słowa także o skoczku z Zębu

Gdzie zagra reprezentacja Polski z Albanią? Jest problemem także z lokalizacją

Fatalny sondaż także dla Tuska. To lidera Platformy mocno zaboli

Kto wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Daniel Obajtek także poinformował o nowych zasobach gazu w Polsce. Wieści potwierdza także Orlen

Reklama