0

Wiadomo, co dalej z Dawidem Kubackim. Adam Małysz zdradził nowe informacje

Reklama

Dawid Kubacki niedawno wrócił do treningów. Jednak dla polskiego skoczka plan na przygotowania do kolejnego sezonu jest zdecydowanie inny niż poprzednio. Głos na temat najlepszego polskiego skoczka zabrał prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz.

POLECAMY TAKŻE: Jan Englert usłyszał szokującą diagnozę. Poruszające słowa znanego aktora

Reklama

Dawid Kubacki w zeszłym zimowym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich był bez wątpienia najlepszym polskim zawodnikiem. 33-letni skoczek przez długi czas prowadził w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Z kolei na ostatnich mistrzostwach świata w Planicy zdobył brązowy medal na dużej skoczni. Jednak w niespodziewanym momencie sezon dla Dawida Kubackiego dobiegł końca.

POLECAMY TAKŻE: To już koniec. Gwiazda TVP wydała oświadczenie i odchodzi

Przed zawodami w Vikersund media obiegła zaskakująca informacja. Okazało się, że Dawid Kubacki nie wystąpi w zawodach. Na tym jednak wieści na temat polskiego skoczka nie zakończyły się. Polski skoczek niedługo po pierwszej informacji sam postanowił odnieść się do sprawy i poinformował wprost o problemach zdrowotnych swojej żony i decyzji o przedwczesnym zakończeniu sezonu Pucharu Świata.

POLECAMY TAKŻE: Niepokojący wpis Magdaleny Ogórek. Dziennikarka TVP skierowała ważny apel do fanów (FOTO)

Prędko okazało się, że Marta Kubacka miała problemy kardiologiczne. Niedawno Kubacki poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o wyjściu ze szpitala żony.

Reklama

Dawid Kubacki i jego przygotowania – Adam Małysz zabrał głos

Z powodu rodzinnych problemów Dawida Kubackiego wielu jego kibiców mogło obawiać się o to, czy 33-letni skoczek postanowi wznowić starty w zawodach w kolejnym sezonie. Dziś już wiemy, że lider polskich skoczków wrócił do treningów. Głos na ten temat zabrał Adam Małysz, który nie ukrywał, że tryb pracy Kubackiego jest bardziej indywidualny.

POLECAMY TAKŻE: Kurdej-Szatan wystąpiła w reklamie. Ziemkiewicz bez hamulców to skomentował (FOTO)

Jesteśmy cały czas w kontakcie z trenerem Thomasem Thurnbichlerem. To do niego i Dawida należy ułożenie planu, jak przygotować się do zimy, żeby mimo obowiązków, Dawid przebywał częściej w domu i miał bardziej indywidualny tok przygotowawczy – zdradził prezes PZN w rozmowie z Szymonem Majewskim w Radiu ZET.

Wiem, że z żoną poukładali sobie pewne sprawy i to dobrze funkcjonuje. Wiadomo, że nie będzie to proste, aby wrócić do tego, co było wcześniej, ale myślę, że sobie poradzą – mówił Adam Małysz.

Źródło: Interia

POLECAMY TAKŻE PRZECZYTAĆ:

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany prezenter telewizyjny

Zmiany również w Wiadomościach TVP? Wszystko jest już jasne

To mogło zaboleć Tomasza Lisa. Znany dziennikarz nie gryzł się w język na jego temat

Dramat Dawida Kubackiego. Niesamowite, co powiedział Piotr Żyła

Kolejny cios także dla Tomasza Lisa. Była żona napisała mu to wprost (FOTO)

Reklama