0

Co z Anną Popek w TVP? Padła zaskakująca informacja

Reklama

Anna Popek za pośrednictwem mediów społecznościowych wydała oświadczenie w związku z informacjami, które miały się pojawić na temat przejścia dziennikarki do innej stacji telewizyjnej. Co wynika z jego treści?

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zamieszanie w TVP. Pojawiły się nowe nieoficjalne informacje

Reklama

W ostatnim czasie jednym z głównych tematów poruszanych w krajowych mediach jest temat dotyczący mediów publicznych. W grudniu minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz poinformował o swojej decyzji dotyczącej odwołania prezesów zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca decyzja ws. TVP. Jest reakcja z Pałacu Prezydenckiego

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako organ wykonujący uprawnienia właścicielskie Skarbu Państwa, posiadającego 100% akcji w Spółkach, działając na podstawie przepisów Kodeksu spółek handlowych odwołał 19 grudnia 2023 roku dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia S.A. i Polskiej Agencji Prasowej S.A. i Rady Nadzorcze. Minister powołał nowe Rady Nadzorcze ww. Spółek, które powołały nowe Zarządy Spółek – czytamy w komunikacie na profilu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na portalu społecznościowym „X”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Co z Klarenbachem? Dziennikarz opublikował niepokojące zdjęcie

Na tym jednak się nie skończyło. Tuż po Świętach Bożego Narodzenia – 27 grudnia Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało komunikat szefa tego resortu – Bartłomieja Sienkiewicza ws. mediów publicznych.

W związku z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych podjąłem decyzję o postawieniu w stan likwidacji spółek Telewizja Polska S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polskiej Agencji Prasowej S.A – czytamy w komunikacie opublikowanym na portalu społecznościowym „X” (dawniej Twitter).

Reklama

Anna Popek dalej w TVP?

Zmiamy zachodzące w mediach publicznych doprowadziły do zniknięcia z anteny wielu dziennikarzy, którzy przez ostatnie lata słynęli z występów w między innymi Telewizji Polskiej. Na swój temat w tej sprawie wypowiedziała się Anna Popek, która za pośrednictwem swojego konta na Instagramie wydała oświadczenie.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legenda TVP

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami na temat mojego przejścia do innej stacji telewizyjnej wyjaśniam, że ankieta na ten temat została stworzona przez jeden z moich fanpage’y, a nie przeze mnie – napisała Anna Popek.

Oświadczam, że niezmiennie pozostaję pracownikiem Telewizji Polskiej – właśnie minęło 25 lat(ćwierć wieku! jak to brzmi!) mojej pracy w tej Instytucji. Rozumiem, że moi fani chcieliby mnie jak najczęściej oglądać. Spokojnie, przyjdzie na to czas Serdecznie Was pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego. Anna Popek – czytamy także na Instagramie dziennikarki.

Źródło: Instagram

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz także odchodzi z TVP

To się Tuskowi także nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Problem Romana Giertycha. Polityk przegrywa w sądzie

Reklama