0

Co z nowym rządem? Padły ważne słowa Jarosława Kaczyńskiego

Reklama

Jarosław Kaczyński wypowiedział się w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej na temat możliwości powołania nowego rządu przez dotychczasowego premiera Mateusza Morawieckiego. W trakcie rozmowy padło także pytanie o możliwość zawarcia porozumienia z Polskim Stronnictwem Ludowym.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Awantura na konferencji Kołodziejczaka. Nagranie trafiło do internetu [WIDEO]

Reklama

Już 13 listopada odbędzie się pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji. Zostanie ono rozpoczęte przez marszałka seniora, który został wskazany przez prezydenta Andrzeja Dudę. Jest nim poseł Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który od wielu już lat pełni obowiązki parlamentarzysty.

Na początku bieżącego tygodnia prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o tym, aby stworzenie nowego rządu powierzyć Mateuszowi Morawieckiemu z obozu Zjednoczonej Prawicy. Jednak środowisko polityczne dotychczasowego premiera może mieć problem w tej kwestii. Przypomnijmy bowiem, że Prawo i Sprawiedliwość wygrało tegoroczne wybory parlamentarne, lecz uzyskany wynik tym razem nie dał formacji Jarosława Kaczyńskiego na posiadanie sejmowej większości.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Rodzinny dramat Dawida Kubackiego. Tata skoczka zdradził zaskakujące informacje

Na temat możliwości powołania nowego rządu przez Mateusza Morawieckiego wypowiedział się prezes Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński, który w rozmowie dla Polskiej Agencji Prasowej przyznał, że mimo wszystko zadanie powierzone premierowi „nie jest misją straczeńczą”.

Reklama

Kaczyński o nowym rządzie

To nie jest misja straceńcza. Najwyżej może się skończyć tym, że nie uda się uzyskać wotum zaufania, co w demokracji nie jest niczym szczególnym. Ta misja będzie odwoływała się do faktów, do sytuacji w Unii Europejskiej. Będzie się odwoływała do realnych interesów formacji politycznych, które niekoniecznie muszą być zbieżne z interesami PO. Ostateczne decyzje co do oceny interesów podejmują szefowie tych formacji – powiedział Kaczyński.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Tak wygląda nowa gwiazda TVP. Poprowadzi nowe show Telewizji Polskiej [FOTO]

Prezes Prawa i Sprawiedliwości był również pytany o możliwość porozumienia się z Polskim Stronnictwem Ludowym. Odpowiadając na to pytanie polityk stwierdził, że nie ma zamiaru spekulować na ten temat. – To zadanie, które jest realizowane w ciszy i powinno być realizowane w ciszy. Tylko pod tym warunkiem może być efektywne – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Warto przypomnieć, że w piątek lider Koalicji Obywatelskiej i Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, przewodniczący Polski 2050 Szymon Hołownia, prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz i również współprzewodniczący Nowej Lewicy: Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń parafowali umowę koalicyjną. Z kolei rozmowa Jarosława Kaczyńskiego z PAP ukazała się w piątek rano na portalu Forsal.pl.

Źródło: Forsal.pl/PAP

Foto: Adrian Grycuk/Wikipedia/Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska

POLECAMY RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ:

Ważna wiadomość dla widzów Michała Rachonia. Doszło również do istotnej zmiany [FOTO]

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany aktor

Jakimowicz także nie odpuszcza. Zaskakujące słowa o Magdalenie Ogórek

Ziemkiewicz nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Andrzeja Seweryna [WIDEO]

Nowe nagranie także z Andrzejem Sewerynem. Nie wszystkim się ono spodoba [WIDEO]

Reklama