0

Co z nowym rządem PiS? Pojawiły się najnowsze informacje

Reklama

Co dalej z rządem Mateusza Morawieckiego? Nowe informacje w tej sprawie podał Dziennik Gazeta Prawna. Jak aktualnie wygląda sytuacja?

POLECAMY TAKŻE: Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje popularny aktor

Reklama

Wybory parlamentarne odbyły się już ponad miesiąc temu. Najwyższy wynik spośród wszystkich startujących ugrupowań uzyskało Prawo i Sprawiedliwość razem ze swoimi koalicjantami, lecz ostateczny podział mandatów sprawił, że PiS nie może tym razem utworzyć kolejnego samodzielnego rządu w ramach obozu Zjednoczonej Prawicy, co udawało mu się w poprzednich latach.

POLECAMY TAKŻE: Przykra wiadomość. Nie żyje popularny aktor znany z legendarnego filmu

Mimo wszystko, to właśnie dotychczasowy szef rządu – Mateusz Morawiecki otrzymał misję stworzenia nowego rządu. Nie ulega wątpliwości, że jest to bardzo skomplikowana sytuacja dla PiS, które w nowej kadencji polskiego Sejmu będzie posiadać 194 posłów, a większość wymaga 231. W związku z tym utrzymanie się u władzy takiego rządu z takim stanem posiadania jest raczej z góry skazane na brak powodzenia.

Reklama

Co dalej z rządem Mateusza Morawieckiego?

Nowe informacje w kwestii powołania nowego rządu przez Mateusza Morawieckiego przekazał portal Dziennik Gazeta Prawna. Z jego informacji wynika między innymi, że Mateusz Morawiecki być może wygłosi expose i podda się ocenie Sejmu, choć nie jest to wciąż przesądzone.

POLECAMY TAKŻE: Niesamowity występ Blanki na imprezie TVP. To po prostu trzeba zobaczyć [WIDEO]

To się cały czas waży. Z jednej strony to ostatecznie pokazałoby, że PiS nie ma większości i do jej zdobycia brakuje mu dużo szabel. – Choć z drugiej strony to szansa na wygłoszenie expose i postawienie w niewygodnej sytuacji Konfederacji, niech pokażą, czy wolą rząd Morawieckiego czy Tuska – zauważa rozmówca Dziennika Gazety Prawnej.

Na razie robimy wszystko tak, jakby do expose miało dojść – przywołuje słowa innego współpracownika premiera DGP.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca wiadomość obiegła media. Znany dziennikarz nagle odchodzi z TVP?

Jak może wyglądać rząd Morawieckiego?

Liczba ministrów z teką będzie trochę mniejsza, ale raczej nie będzie to oznaczało mniejszej liczbę resortów, a nadzór jednego ministra nad dwoma resortami, tak jak było z Tadeuszem Kościńskim, który był jednocześnie ministrem finansów i funduszy – mówi anonimowy polityk PiS w rozmowie z DGP.

Minimum połowa ministrów będzie wymieniona, mogą się pojawić osoby spoza PiS, pozapolityczne, możliwe, że będzie w nim dużo kobiet, to może być rząd z największą liczbą kobiet, bo będzie punktem odniesienia do rządu Tuska – zauważa rozmówca DGP.

Źródło: DGP

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat także 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama