0

Co z nowym rządem? Pojawiły się właśnie nowe informacje

Reklama

Wybory parlamentarne 2023 już za nami. Zwyciężyło w nich Prawo i Sprawiedliwość razem ze swoimi koalicjantami, lecz ostateczny podział mandatów na podstawie wyników nie dał możliwości formacji Jarosława Kaczyńskiego na utworzenie większościowego rządu. Teraz w kontekście przyszłego rządu pojawiły się nowe informacje ze strony PiS.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

Reklama

W październikowych wyborach parlamentarnych najwyższy wynik spośród wszystkich startujących ugrupowań uzyskało Prawo i Sprawiedliwość razem ze swoimi koalicjantami. Jednak ostateczny podział mandatów tym razem nie dał możliwości formacji Jarosława Kaczyńskiego do tego, aby kolejny raz utworzyć samodzielny rząd w ramach obozu Zjednoczonej Prawicy.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca informacja obiegła media. Chodzi o Kurdej-Szatan i TVP

Prawo i Sprawiedliwość w nowej kadencji polskiego będzie miało 194 posłów. Koalicja Obywatelska 157, Trzecia Droga tworzona przez Polskę 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe 65, Lewica 26, a Konfederacja 18 posłów. Jednak przed formalnym początkiem nowej kadencji Sejmu pojawią się informacje z obozu PiS o ewentualnej możliwości powołania rządu. Pytania w tej sprawie politykom ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego zadawał dziennikarz TVN — Radomir Wit.

Reklama

Wybory parlamentarne 2023: PiS utworzy nowy rząd?

Waldemar Andzel z  obozu Prawa i Sprawiedliwości cytowany przez TVN24 przyznał, że stworzenie kolejnego rządu przez PiS jest możliwe. – Próbujecie stworzyć rząd? – zapytał Radomir Wit. – Tak – odpowiedział krótko polityk Prawa i Sprawiedliwości. Dziennikarz komercyjnej stacji telewizyjnej dopytywał również o to z kim PiS ma zamiar utworzyć rząd. – To tajemnica – usłyszał w odpowiedzi.

POLECAMY TAKŻE: Zaskakująca wiadomość obiegła media. Popularny dziennikarz odszedł z TVP

O utworzenie nowego rządu był także pytany inny polityk z ramienia PiS — Andrzej Kosztowniak. – Tak, tak uważamy – odpowiedział. – (Stworzymy rząd – red.) z większości parlamentarnej. Z niczego innego nie da się stworzyć – przekonywał.

Przypomnijmy: wybory parlamentarne, które odbyły się 15 października zakończyły się wygraną Prawa i Sprawiedliwości. Poza partią Jarosława Kaczyńskiego swoich przedstawicieli w Sejmie będzie mieć także Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga, Lewica i również Konfederacja.
Źródło: TVN24
Reklama