0

Co z nowym rządem? Są nowe informacje ze strony prezydenta

Reklama

Na ten moment prezydent Andrzej Duda nie powierzył żadnej ze stron misji utworzenia nowego rządu. Nowe informacje w tej sprawie przekazała Małgorzata Paprocka z Kancelarii Prezydenta. Kiedy można spodziewać się decyzji Andrzeja Dudy w tej sprawie?

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakujące słowa Morawieckiego. Chodzi o nowy rząd

Reklama

W połowie zeszłego miesiąca w Polsce odbyły się wybory parlamentarne. Zwyciężyło w nich Prawo i Sprawiedliwość razem ze swoimi koalicjantami, lecz ostateczny podział mandatów tym razem nie dał możliwości na utworzenie samodzielnego rządu przez obóz Zjednoczonej Prawicy. W tej sytuacji od czasu ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów nie brak zdań, że to właśnie dotychczasowa opozycja stworzy nową Radę Ministrów.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

Mimo wszystko na ten moment prezydent Andrzej Duda nie zdecydował się powierzyć misji tworzenia rządu żadnej ze stron. W ostatnim czasie w mediach przewijała się nieoficjalna informacja wskazująca na to, że premier Mateusz Morawiecki miał przekonać sześciu posłów opozycji.

Zakładając, że ten scenariusz ma odzwierciedlenie w rzeczywistości, to w dalszym ciągu PiS brakowałoby posłów do tego, aby utworzyć samodzielny rząd. Przypomnijmy, że w nowej kadencji formacja Jarosława Kaczyńskiego zdobyła 194 mandaty poselskie.

Reklama

Prezydent Andrzej Duda i nowy rząd

Nowe informacje w tej sprawie przekazała Małgorzata Paprocka z Kancelarii Prezydenta, która w sobotę była pytana o termin podejścia decyzji przez prezydenta w kwestii powierzenia misji utworzenia nowego rządu.

POLECAMY TAKŻE: Zaskakująca wiadomość obiegła media. Popularny dziennikarz odszedł z TVP

– Pierwsze posiedzenie (Sejmu nowej kadencji – red.) 13 listopada. Patrząc historycznie, te decyzje były skorelowane z tym czasem. Wraz z pierwszym posiedzeniem otwiera się 14-dniowy termin dla pana prezydenta. Wszystkie konstytucyjne terminy będą przez pana prezydenta dotrzymane – odpowiedziała.

—  Tak jak pan prezydent powiedział podczas swojego wystąpienia po dokonaniu konsultacji z wszystkimi komitetami wyborczymi – pan prezydent uzyskał wiedzę, uzyskał stanowiska komitetów, rozważa te informacje, które zostały mu przekazane i decyzja będzie przez prezydenta podjęta i na pewno ogłoszona – dodała.

— Trzeba jeszcze pamiętać o jednej kwestii, to na pierwszym posiedzeniu Sejmu obecna Rada Ministrów musi złożyć również rezygnację i wtedy pan prezydent będzie podejmował decyzję. Jest 14-dniowy termin od pierwszego posiedzenia i na pewno w tym terminie decyzja będzie – stwierdziła.

Źródło: tvn24

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły również mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał również nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama