0

Co z rządem PiS? Padły ważne słowa premiera Morawieckiego

Reklama

Mateusz Morawiecki za pośrednictwem swojego konta na platformie społecznościowej „X” (dawniej Twitter) zamieścił wpis w związku z dzisiejszym wygłoszeniem swojego expose, które ma nastąpić o godz. 10:00. Z kolei w niedzielę na Facebooku pojawił się nowy podcast prezesa Rady Ministrów, w którym także odniósł się do wydarzeń, które odbędą się w poniedziałek.

POLECAMY TAKŻE: Nowy sondaż wyborczy. Zaskakujące wyniki poparcia

Reklama

Gdy nagrywam te słowa w niedzielne popołudnie myślę już o expose, które w poniedziałek, 11 grudnia przedstawię w Sejmie. Będzie to expose w pewnym sensie historyczne, dwudzieste wygłoszone przez polskiego premiera po roku 1989, czyli od momentu, w którym nasze państwo stało się wolne i demokratyczne, trzecie którego przedstawienie przypadło w udziale mnie samemu – powiedział premier Mateusz Morawiecki w swoim nowym podcaście opublikowanym w niedzielę na portalu społecznościowym Facebook.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Będzie nowy rząd PiS? Zaskakujące słowa Morawieckiego

Naturalnie wracam myślami do dwóch poprzednich zaprezentowanych przeze mnie w 2017, a potem w 2019 roku. Wielu z was może zastanawiać się, czy poniedziałkowe expose będzie tym najtrudniejszym. Wybory, w których Prawo i Sprawiedliwość odniosło zwycięstwo, ale zapewne niewystarczające do objęcia władzy, praca nad budowaniem większości dla koalicji polskich spraw w parlamencie, możliwa zmiana władzy – wszystko to sprawia, że po 15 października napięcie polityczne w ostatnich tygodniach rosło z dnia na dzień – mówił premier.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca informacja. Znany polityk odmówił Tuskowi?

Polityka Prawa i Sprawiedliwości dodał także, że – zadanie, które czeka mnie już za kilkanaście godzin nie wydaje mi się trudniejsze od tych, które mam już za sobą – mówił szef rządu.

Reklama

Mateusz Morawiecki i nowy wpis na Twitterze

Mateusz Morawiecki w poniedziałek rano opublikował za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym „X” (dawniej Twitter) wpis dotyczący swojego expose, które ma wygłosić o godz. 10.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Co z rządem Tuska? Pojawiły się nowe informacje

Polska to nasz wspólny dom. Dziś potrzebuje jedności wszystkich sił politycznych. Wierzę, że to możliwie. O jej przeszłości, przyszłości i wielkości dziś o 10:00 w Sejmie. Do zobaczenia – napisał Mateusz Morawiecki za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Źródło: Interia, WP, Twitter

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Problem Romana Giertycha. Polityk przegrywa w sądzie

Reklama