0

Co z rządem PiS? Pojawiły się najnowsze informacje

Reklama

Mateusz Morawiecki otrzymał zadanie utworzenia nowego rządu. Nie brak jednak opinii, że będzie to bardzo trudne choćby z tego względu, że Prawo i Sprawiedliwość w tegorocznych wyborach parlamentarnych zdobyło tylko 194 mandaty poselskie. Na temat nowego rządu wypowiedział się Piotr Muller z PiS.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Koszmar Anny Popek. Tak została potraktowana gwiazda TVP 

Reklama

Wybory parlamentarne odbyły się równy miesiąc temu. Ostatecznie najwyższy wynik spośród wszystkich startujących ugrupowań uzyskało Prawo i Sprawiedliwość razem ze swoimi koalicjantami.

POLECAMY TAKŻE: Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje popularny aktor

Mimo wszystko wynik i w jego następstwie podział mandatów poselskich nie dał możliwości ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego na utworzenie tym razem samodzielnego rządu.

W nowej kadencji polskiego Sejmu Prawo i Sprawiedliwość ma 194 posłów. Na następnym miejscu w kwestii ilości swoich reprezentantów w Sejmie jest Koalicja Obywatelska, która ma w nowej kadencji polskiego Sejmu 157 posłów. Następna jest Trzecia Droga tworzona przez Polskę 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe – 65 posłów. Pozostałe miejsca w Sejmie przypadły Lewicy – 26 posłów i Konfederacji — 18.

POLECAMY TAKŻE: Przykra wiadomość. Nie żyje popularny aktor znany z legendarnego filmu

W związku z tym misja utworzenia nowego rządu przez premiera Mateusza Morawieckiego może okazać się bezskuteczna. Na ten temat na antenie Programu 1. Polskiego Radia wypowiedział się rzecznik rządu – Piotr Muller. Polityk nie krył, że zadanie uzyskania większości może być trudne.

Reklama

Mateusz Morawiecki i nowy rząd

Wiem, że to jest trudna misja, trudna kwestia pozyskania większości, natomiast czujemy się zobowiązani do tego, żeby taką próbę podjąć. Ona będzie realizowana wokół kwestii programowych, które pan premier w najbliższych dniach będzie przedstawiał – mówił rzecznik rządu Piotr Muller.

POLECAMY TAKŻE: Niesamowity występ Blanki na imprezie TVP. To po prostu trzeba zobaczyć [WIDEO]

Rzecznik rządu dodał także, że skład nowego rządu nie będzie taki sam, jak to miało miejsce do tej pory.

Skład rządu nie będzie taki sam jak dotąd. To będzie nowa Rada Ministrów, będą tam osoby, które dotąd nie pełniły funkcji ministrów. (…) Premier właśnie pracuje nad składem rządu – wyjaśnił.

Źródło: TVP Info

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat także 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama