0

Co z rządem Tuska? Pojawiły się nowe informacje

Reklama

Rząd Tuska: Dziennikarka stacji telewizyjnej TVN – Katarzyna Kolenda–Zaleska przekazała nowe informacje za pośrednictwem mediów społecznościowych w sprawie rządu dzisiejszej opozycji.

POLECAMY TAKŻE: Nowy sondaż wyborczy. Zaskakujące wyniki poparcia

Reklama

Wybory parlamentarne odbyły się już niemal dwa miesiące temu. Najwyższy wynik spośród wszystkich startujących ugrupowań uzyskało Prawo i Sprawiedliwość. Jednak ostateczny podział mandatów tym razem nie dał możliwości ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego na to, aby móc utworzyć samodzielny rząd.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Będzie nowy rząd PiS? Zaskakujące słowa Morawieckiego

Jednak w tej sytuacji prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, aby powierzyć Mateuszowi Morawieckiemu misję stworzenia rządu. Pod koniec zeszłego miesiąca doszło do zaprzysiężenia nowej Rady Ministrów. Od tego momentu premier w ciągu dwóch tygodni musi uzyskać wotum zaufania ze strony polskiego Sejmu. Nie brak w tej sprawie licznych zdań, że jest to zadanie niemal niemożliwe do wykonania z powodu bieżącego stanu posiadania PiS w ławach poselskich.

Reklama

Rząd Tuska — nowe informacje

Przypomnijmy: Prawo i Sprawiedliwość razem ze swoimi koalicjantami ma w aktualnej kadencji polskiego Sejmu 194 posłów. Z kolei do uzyskania większości PiS musiałoby dysponować co najmniej 231 parlamentarzystami.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca informacja. Znany polityk odmówił Tuskowi?

W związku z tym najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest ten, w którym to rząd w bieżącej kadencji, który będzie posiadać większość utworzą ugrupowania należące do dotychczasowej opozycji: Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Nowa Lewica.

W związku z tym w mediach coraz częściej pojawiają się nowe informacje na temat nowego rządu, na którego czele miałby stanąć Donald Tusk. Wpis w mediach społecznościowych w tej sprawie opublikowała Katarzyna Kolenda-Zaleska z TVN.

Fakty TVN jutro Donald Tusk przedstawi cały rząd. Wszyscy nowi ministrowie wystąpią razem z nowym premierem – napisała w czwartek za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym „X” (dawniej Twitter) dziennikarka komercyjnej stacji telewizyjnej.

Źródło: Twitter, Wprost

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Problem Romana Giertycha. Polityk przegrywa w sądzie

Mocne słowa z Pałacu Prezydenckiego. To się opozycji nie spodoba

Reklama