0

Co z rządem Tuska? Ważne słowa ze strony prezydenta

Reklama

Szefowa Kancelarii Prezydenta RP — Grażyna Ignaczak-Bandych za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała o ustaleniach, do których doszło w związku ze spotkaniem prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Donaldem Tuskiem.

POLECAMY TAKŻE: Nowy sondaż wyborczy. Zaskakujące wyniki poparcia

Reklama

W poniedziałek 11 grudnia w izbie niższej polskiego parlamentu premier Mateusz Morawiecki wygłosił swoje expose. Następnie już po południu Sejm głosował nad wotum zaufania dla rządu Prawa i Sprawiedliwości.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Będzie nowy rząd PiS? Zaskakujące słowa Morawieckiego

Ostatecznie polski Sejm w głosowaniu nie udzielił wotum zaufania dla rządu kierowanego przez Mateusza Morawieckiego. Za wotum zagłosowało 190 posłów, przeciwnych było 266, nikt nie wstrzymał się od głosu. W głosowaniu nie wzięło udziału troje posłów należących do klubu Prawa i Sprawiedliwości: Agnieszka Ścigaj, Zbigniew Ziobro i Szymon Szynkowski vel Sęk.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca informacja. Znany polityk odmówił Tuskowi?

Następnie za sprawą decyzji sejmowej większości Donald Tusk uzyskał wotum zaufania – wniosek w tej sprawie został poparty przez 248 posłów, 201 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Reklama

Szefowa Kancelarii Prezydenta RP o ustaleniach Andrzeja Dudy i Donalda Tuska

Na zaproszenie Prezydenta
@AndrzejDuda, po głosowaniu w Sejmie, doszło do spotkania z Premierem
@donaldtusk. Ustalono, że po uzyskaniu wotum zaufania, zaprzysiężenie nowego rządu odbędzie się w środę 13.12 o godz. 9:00 w Pałacu Prezydenckim – napisała Grażyna Ignaczak-Bandych z Kancelarii Prezydenta RP.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Co z rządem Tuska? Pojawiły się nowe informacje

W kolejnym wpisie czytamy:

Prezydent RP Andrzej Duda postanowieniem z dnia 11 grudnia 2023 r. przyjął dymisję Rady Ministrów, złożoną przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w dniu 11 grudnia 2023 r. i powierzył jej dalsze sprawowanie obowiązków do czasu powołania nowej Rady Ministrów – napisała Grażyna Ignaczak-Bandych za pośrednictwem konta na portalu społecznościowym „X” (dawniej Twitter).

 

 

Źródło: Twitter, Wirtualna Polska

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Problem Romana Giertycha. Polityk przegrywa w sądzie

Brak wotum zaufania dla rządu PiS. Prezydent zabiera głos

Reklama