0

Zaskakujące słowa rywala Kubackiego. Wielu może być zaskoczonych

Reklama

Dawid Kubacki postanowił na początku zeszłego tygodnia poinformować o swojej rezygnacji z dalszych startów w Pucharze Świata. Teraz na jego temat głos zabrał Słoweniec Anze Lanisek.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Reklama

Dawid Kubacki ma za sobą bardzo dobry sezon. Polski skoczek przez długi czas był liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Z kolei na tegorocznych mistrzostwach świata w trakcie zawodów na dużej skoczni zdobył brązowy medal.

Jednak niespełna dwa tygodnie temu media obiegła informacja o rezygnacji 33-latka z kontynuowania bieżącego sezonu. Powodem okazały się bardzo poważne problemy zdrowotne żony lidera kadry polskich skoczków.

POLECAMY TAKŻE: To dlatego Fernando Santos został trenerem Polski? Przyjaciel 68-latka zdradza szczegóły

Mój nagły powrót do domu…. jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła – napisał w poprzedni poniedziałek Dawid Kubacki na Instagramie.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze – dodał były lider Pucharu Świata.

Reklama

Dawid Kubacki i klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Dawid Kubacki przez długi czas był liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Niestety w pewnym momencie bieżącego cyklu stracił najwyższe miejsce na rzecz Halvora Egnera Graneruda z Norwegii. Z kolei niedawno z drugiego miejsca zepchnął go Austriak Stefan Kraft.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Dawid Kubacki aktualnie jest na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej PŚ, lecz niedużą stratę ma do niego Anze Lanisek. Słoweniec w rozmowie z TVP Sport nie ukrywał, że ma mieszane uczucia.

– Bardzo trudno mi o tym mówić. To oczywiste, że każdy chciałby być w czołowej trójce. Z drugiej strony Dawid zasłużył na miejsce na podium. Dla mnie on już zawsze będzie drugim skoczkiem tego sezonu. Pokazał siłę mentalną i fizyczną. Życzę mu wszystkiego najlepszego – powiedział Lanisek.

Źródło: sportowefakty.wp.pl, TVP Sport 

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

„Od Kamila Stocha wiele zależy”. Mocne słowa także o skoczku z Zębu

Gdzie zagra reprezentacja Polski z Albanią? Jest problemem także z lokalizacją

Fatalny sondaż także dla Tuska. To lidera Platformy mocno zaboli

Kto wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Daniel Obajtek także poinformował o nowych zasobach gazu w Polsce. Wieści potwierdza także Orlen

Reklama