0

Tusk ma poważny problem? Nie wygląda to dobrze

Reklama

Donald Tusk może mieć problem? Media obiegł sondaż pracowni IBRiS, gdzie zadano pytanie dotyczące wypełnienia obietnicy dotyczącej zapewnienia napływu środków z Krajowego Planu Odbudowy. Jego wyniki raczej nie mogą napawać zbyt dużym optymizmem szefa rządu Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca decyzja ws. TVP. Jest reakcja z Pałacu Prezydenckiego

Reklama

Portal „Rzeczypospolita” opublikował wyniki sondażu pracowni IBRIS, w którym ankietowanym zostało zadane pytanie na temat wywiązania się przez Donalda Tuska z obietnicy dotyczącej uzyskania środków z Krajowego Planu Odbudowy. Większość osób biorących udział w badaniu wskazało odpowiedź: „zdecydowanie nie” lub „raczej nie”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zamieszanie w TVP. Pojawiły się nowe nieoficjalne informacje

Czy pana/pani zdaniem można uznać, że Donald Tusk wywiązał się już z obietnicy dotyczącej uzyskanie środków z KPO – brzmiało pytanie zadane w sondażu przeprowadzonym przez IBRiS.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Co z Klarenbachem? Dziennikarz opublikował niepokojące zdjęcie

Odpowiedź: „zdecydowanie tak” wskazało 9 proc. ankietowanych, a z kolei „raczej tak” — 19 proc. Razem dało to 28 proc. wskazań. Po drugiej stronie odpowiedź „zdecydowanie nie” wybrało 24 proc. ankietowanych. Natomiast opcję „raczej nie” postanowiło wskazać 30 proc. uczestników sondażu pracowni IBRIS dla portalu „Rzeczypospolita”. 17 proc. osób biorących udział w badaniu wskazało odpowiedź – „nie wiem”.

Reklama

Donald Tusk i KPO

Przed końcem niedawno zakończonego 2023 roku do Polski trafiło 4.5 mld euro. Są to pierwsze środki z KPO wypłacone w ramach zaliczki z transzy REPowerEU.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legenda TVP

Tusk, podczas pierwszej podróży zagranicznej jako urzędujący premier, udał się do Brukseli. Tam zapewniał Komisję Europejską, że Polska jest gotowa do realizacji kamieni milowych, które są warunkiem koniecznym do pozytywnego rozpatrzenia wniosków o wypłatę kolejnych środków – czytamy w tej sprawie na stronie portalu „Wirtualna Polska”.

Źródło: Rzeczypospolita, Wirtualna Polska

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Problem Romana Giertycha. Polityk przegrywa w sądzie

Reklama