0

Dramat Kuby Wojewódzkiego. Właśnie zapadł surowy wyrok sądu

Reklama

Z informacji mediów wynika, że dziennikarz Kuba Wojewódzki i były poseł Janusz Palikot oraz ich wspólnik zostali skazani za reklamowanie alkoholu w internecie. Sąd miał ich ukarać grzywnami w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych – wynika z informacji, które w tej sprawie podał magazyn „Super Express”.

POLECAMY TAKŻE: Zaskakująca sytuacja w programie TVP. Prowadzący nagle pokazał wymowny gest (WIDEO)

Reklama

Media przytaczają w tej sprawie słowa Janusza Palikota, który oświadczył, że nic mu nie wiadomo o wyroku wydanym przez sąd. Były poseł podkreślił, że w marcu zapowiadał, że będzie się bronić przed sądem i wtedy miał zamiar publicznie odnieść się do tej sprawy.

Polecamy również: Na to czekali Polacy. Ujawniono wspaniałą wiadomość o występie Polski na Eurowizji (WIDEO)

Nic mi nie wiadomo o wydaniu przez sąd wyroku. (…) Zapowiedziałem w marcu, że swojego stanowiska będę bronił przed sądem i wtedy publicznie zabiorę głos w tej sprawie – oświadczył Janusz Palikot cytowany przez portal „Interia”.

POLECAMY TAKŻE: Niepokojący wpis Magdaleny Ogórek. Dziennikarka TVP skierowała ważny apel do fanów (FOTO)

Głos w tej sprawie zabrał również Jan Śpiewak.

Sąd po moim zawiadomieniu nie miał wątpliwości, że Wojewódzki i Palikot to kryminaliści. Sprawa była na tyle oczywista, że skazał ich w trybie nakazowym za reklamy alkoholi! To koniec bezkarności alkopatusów i karteli alkoholowych, którzy na krzywdzie ludzi zbijają fortuny – napisał za pośrednictwem swojego konta na Twitterze Śpiewak.

Reklama

Kuba Wojewódzki, Janusz Palikot i ich wspólnik skazani

Prokuratura Rejonowa w Warszawie postawiła Januszowi Palikotowi, Jakubowi Wojewódzkiemu i ich wspólnikowi Tomaszowi Czechowskiemu zarzuty. Znany dziennikarz TVN, były poseł i ich wspólnik zdaniem śledczych złamali prawo z powodu reklamowania napojów alkoholowych w internecie.

POLECAMY TAKŻE: Kurdej-Szatan wystąpiła w reklamie. Ziemkiewicz bez hamulców to skomentował (FOTO)

Z ustaleń postępowania wynika, że oskarżeni w swoich publikacjach na profilach społecznościowych prowadzili reklamę napojów alkoholowych w ten sposób, że za pośrednictwem zarejestrowanych w serwisie profili publicznie rozpowszechniali znaki towarowe oraz związane z nimi symbole graficzne wytwarzanych przez ich firmę napojów alkoholowych – wyjaśniała wówczas prokurator Aleksandra Skrzyniarz.

Oskarżonego Janusza Palikota uznaje się za winnego i wymierza karę 80 tys. zł grzywny. Jakuba Wojewódzkiego uznaje się za winnego i wymierza mu karę 70 tys. zł grzywny. Tomasza Czechowskiego uznaje się za winnego i wymierza mu karę 70 tys. zł grzywny – przytacza wyrok sądu magazyn „Super Express”.

Źródło: Interia, Super Express, Twitter

POLECAMY TAKŻE PRZECZYTAĆ:

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany prezenter telewizyjny

Zmiany również w Wiadomościach TVP? Wszystko jest już jasne

To mogło zaboleć Tomasza Lisa. Znany dziennikarz nie gryzł się w język na jego temat

Dramat Dawida Kubackiego. Niesamowite, co powiedział Piotr Żyła

Kolejny cios także dla Tomasza Lisa. Była żona napisała mu to wprost (FOTO)

Reklama