0

Dramat wybitnego polskiego sędziego. Szymon Marciniak przerwał milczenie

Reklama

Szymon Marciniak ma poważne kłopoty. Od wczoraj cała Polska i piłkarski świat żyją wydarzeniami mającymi miejsce wokół polskiego sędziego piłkarskiego. Chodzi o działania stowarzyszenia „Nigdy więcej” względem Marciniaka, do których odniosła się UEFA.

POLECAMY TAKŻE: Kurdej-Szatan wystąpiła w reklamie. Ziemkiewicz bez hamulców to skomentował (FOTO)

Reklama

Przyczyną było spotkanie Szymona Marciniaka ze Sławomirem Mentzenem, które odbyło się 29 maja. Polski sędzia piłkarski wziął udział w konferencji „Everest” w Katowicach zorganizowanej przez znanego polityka z ramienia Konfederacji.

Do tej sprawy szybko odniosła się UEFA, która oświadczyła, że: „jest świadoma zarzutów dotyczących Szymona Marciniaka i domaga się pilnych wyjaśnień” – czytamy.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor i gwiazda popularnego serialu

UEFA i cała społeczność piłkarska brzydzą się 'wartościami’, które są promowane przez daną grupę i bardzo poważnie traktują te zarzuty” – napisano.

W związku z zamieszaniem wokół polskiego sędziego pojawiły się spekulacje, że w tej sytuacji może mu zostać odebrana możliwość poprowadzenia zbliżającego się finału Ligi Mistrzów między Manchesterem City i Interem Mediolan.

Reklama

Szymon Marciniak przerywa milczenie

W związku z działaniami stowarzyszenia „Nigdy więcej”, do których  odniosła się UEFA — Szymon Marciniak postanowił wydać oświadczenie.

Polecamy również: Na to czekali Polacy. Ujawniono wspaniałą wiadomość o występie Polski na Eurowizji (WIDEO)

Będąc od wielu lat międzynarodowym sędzią piłkarskim, zawsze na pierwszym miejscu stawiam fair play oraz szacunek do drugiego człowieka i pragnę przekazywać te najwyższe wartości innym. Zawsze odcinam się od przejawów rasizmu i antysemityzmu i braku tolerancji, co pokazuję na meczach, na których sędziuję. Zawsze mówię stop nienawiści i będę propagować, że najważniejsze jest bycie dobrym człowiekiem – oświadczył polski sędzią piłkarski.

POLECAMY TAKŻE: Niesamowity występ Dody w TVP. „Przejdzie do historii” (WIDEO)

Szymon Marciniak w ostatnich miesiącach jest bardzo doceniany. Polak pod koniec roku poprowadził finał mundialu w Katarze między Francją i Argentyną. Teraz Polak ma poprowadzić finał Ligi Mistrzów, który odbędzie się 10 czerwca na Stadionie Olimpijskim Atatürka w Stambule.

Źródło: Polsat News

Foto: Flickr – użytek redakcyjny

POLECAMY TAKŻE PRZECZYTAĆ:

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany prezenter telewizyjny

Zmiany również w Wiadomościach TVP? Wszystko jest już jasne

To mogło zaboleć Tomasza Lisa. Znany dziennikarz nie gryzł się w język na jego temat

Dramat Dawida Kubackiego. Niesamowite, co powiedział Piotr Żyła

Kolejny cios także dla Tomasza Lisa. Była żona napisała mu to wprost (FOTO)

Reklama