0

Dziennikarz zapytał Budkę o polski hymn. Nagranie obiegło internetu [WIDEO]

Reklama

Borys Budka był gościem Bogdana Rymanowskiego w Radiu Zet. W pewnym momencie rozmowy polityk z ramienia Platformy Obywatelskiej został zapytany o możliwość zacytowania czwartej zwrotki polskiego hymnu. Co w tej sytuacji odpowiedział były lider Platformy Obywatelskiej?

POLECAMY TAKŻE: Tego Jerzy S. się nie spodziewał? Zaskakujące informacje ws. znanego aktora

Reklama

Borys Budka był gościem Bogdana Rymanowskiego na antenie Radia Zet w programie „Gość Radia Zet”. W jego trakcie jeden z liderów Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej został zapytany o czwartą zwrotkę polskiego hymnu.

Pytanie pochodziło od jednego z internautów i można zakładać, że było być może umotywowane nagraniami, które obiegły internet po ostatnim marszu 4 czerwca w Warszawie, który został zorganizowany przez opozycję.

POLECAMY TAKŻE: Na to czekało wielu widzów TVP. Telewizja Polska ogłosiła wspaniałą wiadomość

– Czy Pan poseł mógłby zacytować czwartą zwrotkę polskiego hymnu – zadał pytanie od internauty prowadzący program Bogdan Rymanowski do wiceprzewodniczącego PO.

— Yyy…. Oczywiście. O Basi. Już… Ojciec zapłakany… — odpowiedział Borys Budka, po czym przerwał.

— Przepraszam, ale to jest znowu coś, co jest trudne dla mnie, dlatego że przypomina mi się to, w jaki sposób — i dlatego jestem tak wkurzony — panowie ministrowie rządu zaatakowali ludzi, którzy tak pięknie odśpiewali hymn na placu Zamkowym. Mnie się głos łamie, bo ja byłem i słyszałem ten tłum, który śpiewał hymn — wyjaśnił.

Reklama

Borys Budka i hymn

Borys Budka wrócił w trakcie programu do sytuacji z ostatniej niedzieli. Polityk podkreślił, że podczas marszu 4 czerwca zaintonował dwa pierwsze słowa polskiego hymny, po czym tłum zaśpiewał dwie zwrotki.

POLECAMY TAKŻE: Tego Jerzy S. się nie spodziewał? Zaskakujące informacje ws. znanego aktora

Zobaczyłem tę skrajną manipulację ze strony czołowych polityków tego rządu, proszę zobaczyć, jak mi się trzęsą ręce, bo to było tak niesprawiedliwe wobec tych dziesiątek tysięcy ludzi, którzy śpiewali polski hymn — powiedział Borys Budka, po czym zacytował trzecią i czwartą zwrotkę „Mazurka Dąbrowskiego”.

Pytanie pada około 26 minuty na poniższym nagraniu:

Źródło: YouTube, Onet

POLECAMY TAKŻE PRZECZYTAĆ:

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany prezenter telewizyjny

Zmiany w Wiadomościach TVP? Wszystko jest już jasne

To mogło zaboleć Tomasza Lisa. Znany dziennikarz nie gryzł się w język na jego temat

Dramat Dawida Kubackiego. Niesamowite, co powiedział Piotr Żyła

Kolejny cios dla Tomasza Lisa. Była żona napisała mu to wprost (FOTO)

Reklama