0

Ekspert bezlitosny dla Tuska. Powiedział to wprost [WIDEO]

Reklama

Profesor Antoni Dudek w programie na platformie YouTube — „Didaskalia” wypowiedział się na temat bieżących wydarzeń w polskiej polityce, a w tym także na temat rządu Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy, na którego czele stoi Donald Tusk.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca decyzja ws. TVP. Jest reakcja z Pałacu Prezydenckiego

Reklama

Zeszłoroczne wybory parlamentarne wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Jednak ostateczny podział mandatów tym razem nie dał możliwości ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego na utworzenie samodzielnego rządu. Misja utworzenia trzeciej Rady Ministrów przez Mateusza Morawieckiego zakończyła się niepowodzeniem. W tej sytuacji nowy rząd utworzyła Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Nowa Lewica.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Co z Klarenbachem? Dziennikarz opublikował niepokojące zdjęcie

Rząd Donalda Tuska działa od niedawna, lecz już w czasie jego funkcjonowania doszło do pierwszych sytuacji, które budzą sporo kontrowersji. Chodzi tu przede wszystkim o sytuację związaną z mediami publicznymi.

Reklama

Antoni Dudek o Donaldzie Tusku i jego rządzie

Antoni Dudek w trakcie programu „Didaskalia” postanowił dokonać oceny rządu Donalda Tuska na podstawie ostatnich wydarzeń mających miejsce w polskiej polityce. W jego opinii aktualny premier – nie ma już nic do zaoferowania Polakom poza socjotechnicznymi sztuczkami.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legenda TVP

On jest politykiem, który nie ma już nic Polakom do zaproponowania, nic kompletnie. On jest sprawnym socjotechnikiem władzy, to prawda, natomiast Polska potrzebuje dramatycznie nowych rozwiązań ustrojowych – powiedział o Tusku Antoni Dudek.

W jego ocenie bieżący konflikt między Tuskiem a Dudą może doprowadzić nawet do „paraliżu w Polsce”. Problemem jest aktualne zamieszanie wokół mediów publicznych.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Bardzo dobra informacja od Michała Rachonia. To robi wrażenie

Mamy do czynienia z sytuacją, w której prezydent jest omijany tam, gdzie się da. TVP jest tylko częścią szerszej układanki. I teraz prezydent w orędziu noworocznym powiedział jasno: „panowie, żarty się skończyły”. I teraz oczywiście trwa już grillowanie Dudy, że jak on się ośmielił coś tam mówić. Ale prawda jest taka, że Konstytucja jest po stronie Dudy – stwierdził gość Patrycjusza Wyżgi.

Jeśli ktoś tutaj od 15 października robi sobie jaja z polskiej Konstytucji, to jest ekipa Donalda Tuska – dodał Antoni Dudek, zaznaczając także, że musi o tym powiedzieć jasno, mimo swojej „antypatii do ścieku, jakim była TVP”.

Źródło: Wirtualna Polska

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Problem Romana Giertycha. Polityk przegrywa w sądzie

Reklama