0

Fatalna informacja dla Magdaleny Ogórek. Nie wygląda to dobrze

Reklama

Magdalena Ogórek i Rafał Ziemkiewicz raczej liczyli na inną decyzję w tej sprawie. Sąd Najwyższy miał kilka dni temu zdecydować o tym, że nie będzie wstrzymania wyroku wydanego w sprawie dwójki wspomnianych publicystów. Wcześniej wniosek w tej sprawie składał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Popularny program znika z TVP. Prezes Telewizji Polskiej przekazał nowe informacje

Reklama

Sprawę sądową Magdalenie Ogórek i Rafałowi Ziemkiewiczowi wytoczyła Elżbieta Podleśna. Chodziło o jeden z odcinków programu emitowanego na antenie TVP Info — „W tyle wizji”. W jego trakcie dziennikarze mieli podważyć kompetencje Podleśnej jako psychoterapeutki.

W lutym 2019 roku na antenie TVP w programie „W tyle wizji” podważali oni kompetencje Podleśnej jako psychoterapeutki. Sugerowali także, że namawia swoich pacjentów do udziału w antyrządowych manifestacjach, agitując politycznie podczas spotkań terapeutycznych – pisał na ten temat portal „Wirtualna Polska”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Na to czekało wielu widzów Michała Rachonia. Wszystko jest już jasne [WIDEO]

W trakcie programu Ziemkiewicz powiedział „mam wrażenie, iż ich (pacjentów psychoterapeutki – red.) przyprowadza na te rozmaite eventy… zachowują się, jakoby mieli pranie mózgu fachowo zrobione”.

Z kolei Magdalena Ogórek powiedziała: „Wrażenie takie możemy odnosić i jeżeli jest to wykorzystywanie własnych umiejętności, tutaj de facto quasi lekarskich, do manipulowania psychiką ludzką, to ja myślę, że… czekam cały czas na reakcję Towarzystwa Psychologicznego w tej sprawie”.

POLECAMY TAKŻE: Niesamowity występ Blanki na imprezie TVP. To po prostu trzeba zobaczyć [WIDEO]

Niedawno media obiegła informacja o interwencji w tej sprawie ze strony ministra sprawiedliwości, który złożył do Sądu Najwyższego skargę nadzwyczajną. Dziś media podały odpowiedź ze strony polskiego SN.

Reklama

Magdalena Ogórek i Rafał Ziemkiewicz mają problem?

– „Wniosek Prokuratora Generalnego nie zasługiwał na uwzględnienie” – napisała w uzasadnieniu wydanego przez siebie wyroku sędzia SN, Maria Szczepaniec, podkreślając, że pismo ministra cechowało się „dużym stopniem abstrakcyjności” – poinformował portal „Wirtualne Media”.

POLECAMY TAKŻE: Tego mało kto się spodziewał. Znana dziennikarka wraca do TVP

Wstrzymanie wykonalności prawomocnego orzeczenia ze względu na swoją wyjątkowość powinno być uzasadnione szczególnymi i jednoznacznymi w swej wymowie okolicznościami prowadzącymi do wniosku, że wykonanie kary przed rozpoznaniem kasacji spowodowałoby dla skazanego zbyt poważne i w zasadzie nieodwracalne następstwa – wskazała sędzia Maria Szczepaniec w uzasadnieniu.

Tymczasem treść zarzutów skargi nadzwyczajnej Prokuratora Generalnego nie wzbudza przekonania o oczywistej zasadności tego środka zaskarżenia – dodaje.

Źródło: Wirtualne Media

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama