0

Fatalna informacja dla Tuska. Są wyniki najnowszego sondażu

Reklama

Nowy sondaż poparcia pracowni United Surveys dla portalu „Wirtualna Polska”. Najwyższy wynik spośród wszystkich uwzględnionych ugrupowań uzyskało Prawo i Sprawiedliwość. Na kolejnym miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska. Podium zamyka Trzecia Droga tworzona przez Polskę 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe. W Sejmie znalazłyby się także Lewica i Konfederacja.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Smutna wiadomość obiegła media. Nie żyje znany polski aktor

Reklama

Wybory parlamentarne, które odbyły się w tym roku 15 października przyniosły wiele zmian w polskim parlamencie. Ostatecznie zwyciężyło w nich Prawo i Sprawiedliwość, lecz podział mandatów tym razem nie dał możliwości ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego na utworzenie samodzielnego rządu. W nowej kadencji Prawo i Sprawiedliwość razem z koalicjantami posiada 194 parlamentarzystów, gdzie do samodzielnych rządów wymagane jest 231.

POLECAMY TAKŻE: Nowy sondaż wyborczy. Zaskakujące wyniki poparcia

W tym tygodniu ukazał się nowy sondaż poparcia pracowni United Surveys dla portalu Wirtualna Polska. Najwyższy wynik spośród wszystkich uwzględnionych ugrupowań uzyskało Prawo i Sprawiedliwość, które mimo wszystko odnotowało spadek. Na kolejnym miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, której poparcie sporo zmalało. Podium zamyka Trzecia Droga tworzona przez Polskę 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe. W Sejmie znalazłyby się także Lewica i Konfederacja.

Reklama

Sondaż poparcia — wyniki

Prawo i Sprawiedliwość w nowym sondażu United Surveys otrzymało 31.3 proc. wskazań ze strony ankietowanych – oznacza to spadek o 1.9 pp. Kolejny najwyższy wynik w badaniu należy do Koalicji Obywatelskiej – 26.7 proc., co oznacza spadek poparcia o 3.7 pp. Podium zamyka Trzecia Droga (Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe) — 14.4 proc. – spadek o 1.7 pp.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Będzie nowy rząd PiS? Zaskakujące słowa Morawieckiego

Wzrost poparcia zaliczyła Lewica — 10.4 proc. – wzrost o 1.9 pp. więcej niż to miało miejsce w to miało miejsce w poprzednim sondażu. Wynik powyżej progu wyborczego zalicza także Konfederacja – 9.1 proc. – jest to wzrost o aż 3.1 pp.  2,2 proc. badanych chciałoby zagłosować na jakąś inną formację. 5,9 proc. nie wie, na kogo oddałoby swój głos, gdyby wybory zorganizowano w najbliższą niedzielę.

Źródło: Wirtualna Polska

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Problem Romana Giertycha. Polityk przegrywa w sądzie

Mocne słowa z Pałacu Prezydenckiego. To się opozycji nie spodoba

Reklama