0

Fatalna wiadomość dla „nowego” TVP. Nie wygląda to dobrze

Reklama

W TVP zachodzą w ostatnich tygodniach spore zmiany. Z anteny publicznej telewizji zniknęło wielu znanych dziennikarzy. Zmiany objęły także popularne programy rozrywkowe. Chodzi tu o „Pytanie na śniadanie”. Na profilu Telewizji Polskiej na Facebooku pojawiła się informacja o nowych prowadzących znany cykl śniadaniowy. Reakcja internautów może niepokoić.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Szokująca wiadomość obiegła media. Nie żyje znany polski aktor

Reklama

W zeszłym miesiącu w mediach jednym z głównych tematów była sytuacja wokół mediów publicznych, a w tym przede wszystkim wokół Telewizji Polskiej. Dwa tygodnie temu przestał nadawać kanał informacyjny publicznego nadawcy — TVP Info. Nie działał także portal internetowy stacji. Po wejściu na stronę „tvp.info” następowało przekierowanie na stronę „tvp.pl”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Jest najnowszy sondaż poparcia. Wyniki wielu mogą zaskoczyć

Wcześniej minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz podjął decyzję o odwołaniu prezesów zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako organ wykonujący uprawnienia właścicielskie Skarbu Państwa, posiadającego 100% akcji w Spółkach, działając na podstawie przepisów Kodeksu spółek handlowych odwołał 19 grudnia 2023 roku dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia S.A. i Polskiej Agencji Prasowej S.A. i Rady Nadzorcze. Minister powołał nowe Rady Nadzorcze ww. Spółek, które powołały nowe Zarządy Spółek – czytamy w komunikacie na profilu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na portalu społecznościowym „X”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Ważna wiadomość ze strony prezydenta. Jest komunikat

Z kolei w środę 27 grudnia Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało komunikat szefa tego resortu – Bartłomieja Sienkiewicza ws. mediów publicznych.

—  W związku z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych podjąłem decyzję o postawieniu w stan likwidacji spółek Telewizja Polska S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polskiej Agencji Prasowej S.A – czytamy w komunikacie opublikowanym na portalu społecznościowym „X” (dawniej Twitter).

Reklama

Zmiany w TVP

Na profilu „Bądźmy razem. TVP” pojawiła się informacja o dwójce nowych prowadzących program śniadaniowy „Pytanie na śniadanie”. Będą nimi Joanna Górska i Robert Stokinger. Jednak informacja o nowych prowadzących nie każdemu przypadła do gustu. Pod wpisem znalazło się ponad 2 tysiące reakcji ze strony internautów, gdzie dominowała przede wszystkim negatywna reakcja „wrr”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zatrzymanie Kamińskiego i Wąsika. Są nowe informacje

Poznajcie nowych prowadzących Pytanie na śniadanie Joanna Górska i Robert Stockinger. Zapraszamy już w piątek od 7:30 do TVP2. #BądźmyRazem – czytamy na profilu „Bądźmy razem. TVP” na Facebooku.

Pod wpisem znalazło się także wiele komentarzy:

Trudno będzie się przyzwyczaić do nowych prowadzących tamci byli wspaniali – napisała Pani Danuta.

Oj ciężko będzie się przyzwyczaić,bardzo lubiłam poprzednią obsadę ale widocznie komuś weszli na odcisk – czytamy w komentarzu Pani Elżbiety.

Nie wiem czy dorównają swoim poprzednikom bo byli wyjątkowi i poprzeczka jest bardzo wysoko postawiona. Na pierwszy rzut oka daleko im do swoich poprzedników – napisała Pani Lilla.

Pojawiły się jednak także pozytywne słowa.

Lubię pana Roberta i życzę sukcesów – czytamy w komentarzu Pani Zofii.

Wspaniale, z przyjemnością bedę oglądac – napisała Pani Mirosława.

Najwyższy czas na zmiany…popieram… – napisała z kolei Pani Ula.

Źródło: Facebook – TVP

POLECAMY RÓWNIEŻ: 

Co z Kamińskim i Wąsikiem? Są najnowsze informacje

Zaskakujący wpis Klarenbacha. Wszystko jest raczej jasne

Widzowie będą zachwyceni. Kolejny znany dziennikarz w TV Republika

Stanowcze słowa prezydenta. Chodzi o Kamińskiego i Wąsika

Jest reakcja ze strony prezydenta. Padła ważna wiadomość

Reklama