0

Grażyna Torbicka wypowiedziała się o filmie Holland. Wielu będzie zaskoczonych

Reklama

Grażyna Torbicka w jednym z ostatnich wywiadów wypowiedziała się na temat najnowszego filmu w reżyserii Agnieszki Holland – „Zielona granica”. Co na jego temat uważa znana dziennikarka?

POLECAMY RÓWNIEŻ: Smutna wiadomość. Nie żyje znana polska aktorka

Reklama

Grażyna Torbicka od lat jest związana z telewizją. Prezenterka poszła w ślady swojej mamy – Krystyny Loski, która również zapisała się w historii polskiej telewizji. W 1994 roku zaczęła prowadzić autorski program na antenie TVP2 — „Kocham Kino”, którego emisja na antenie jednego z kanałów publicznego nadawcy trwała do 2016 roku. Teraz w jednym z wywiadów dla „Faktu” wypowiedziała się na temat filmu „Zielona granica” Agnieszki Holland.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Awantura na konferencji Kołodziejczaka. Nagranie trafiło do internetu [WIDEO]

Produkcja popularnej reżyserki od dłuższego czasu budzi sporo emocji. Film porusza temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Jednak zaprezentowany w nim obraz spotkał się z silną krytyką i również sprzeciwem. Między innymi polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało o emisji specjalnego spotu w kinach przed wyświetleniami „Zielonej granicy”.

Reklama

Grażyna Torbicka o „Zielonej granicy”

Na temat nowego filmu Agnieszki Holland wypowiedziała się Grażyna Torbicka, która w rozmowie z „Faktem” przyznała, że w kwestii polskiego kandydata do Oscara wybrałaby właśnie „Zieloną granicę”, a nie „Chłopów”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Rodzinny dramat Dawida Kubackiego. Tata skoczka zdradził zaskakujące informacje

Myślę, że możemy się zastanawiać, czy „Chłopi”, czy „Zielona granica”. To jest właściwie wybór, który pewnie też był dokonywany. Mam przynajmniej taką nadzieję, że tak było. „Chłopi” mają dużo argumentów, żeby być kandydatem. Gdybym jednak mogła decydować i mieć jakiś głos, to zagłosowałabym za filmem Agnieszki Holland „Zielona granica” – mówi dziennikarka.

To jest film bardzo ważny dla nas dzisiaj i nie tylko dla nas, ale też jest istotny dla Europejczyków. Kryzys uchodźczy jest problemem całego świata. Stany Zjednoczone i Ameryka doskonale ten problem rozumieją. To bardzo ważny obraz dotykający rzeczy, które dzieją się tu i teraz – stwierdziła Torbicka.

Źródło: Fakt

POLECAMY RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ:

Ważna wiadomość dla widzów Michała Rachonia. Doszło do istotnej zmiany [FOTO]

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany aktor

Jakimowicz także nie odpuszcza. Zaskakujące słowa o Magdalenie Ogórek

Ziemkiewicz nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Andrzeja Seweryna [WIDEO]

Nowe nagranie z Andrzejem Sewerynem. Nie wszystkim się ono spodoba [WIDEO]

Reklama