0

Hartwich zwróciła się do Papieża. Popełnia przy tym kompromitującą wpadkę (FOTO)

Reklama

Poseł Koalicji Obywatelskiej – Iwona Hartwich w zeszłym roku za pośrednictwem swojego konta na Facebooku postanowiła się zwrócić się do Papieża Franciszka z apelem, który dotyczył wojny na terytorium Ukrainy.

POLECAMY TAKŻE: Ogórek i Jakimowicz nie gryźli się w języki. Mocne słowa o Kurdej-Szatan w TVP (WIDEO)

Reklama

Jednak część internautów bardziej zwróciło uwagę na błąd, który popełniła parlamentarzystka, niż to, co chciała zakomunikować w swoim poście zaadresowanym do przywódcy Stolicy Apostolskiej.

POLECAMY TAKŻE: Fatalne wiadomości o Lewandowskim. Nie wygląda to dobrze (FOTO)

Iwona Hartwich jest aktualnie jedną z polskich parlamentarzystek IX kadencji Sejmu. W 2019 roku Hartwich wystartowała z list Koalicji Obywatelskiej. Polityk startowała wówczas z Torunia, w którym otrzymała 10 865 głosów, co dało jej mandat posła IX kadencji.

Kobieta działa również na rzecz osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Dwukrotnie uczestniczyła w protestach na terenie polskiego Sejmu, co mogło mieć niemały wpływ na jej rozpoznawalność w polskim społeczeństwie.

POLECAMY TAKŻE: Dramat Karola Strasburgera. Gwiazdor TVP napisał o tym wprost

Do protestów osób niepełnosprawnych doszło również w ostatnim czasie. Iwona Hartwich, która była liderką protestu z 2018 roku, wskazała bieżące postulaty protestujących. Aktualnie głównym celem protestujących ma być zrównanie renty socjalnej z płacą minimalną.

Reklama

Iwona Hartwich i jej wpadka

Parlamentarzystka Koalicji Obywatelskiej – Iwona Hartwich w jednym ze swoich postów w mediach społecznościowych postanowiła zwrócić się do Ojca Świętego Franciszka. W ostatecznej wersji, którą aktualnie można zobaczyć jest napisane:

POLECAMY RÓWNIEŻ: Niesamowite co zrobił Dawid Kubacki. Kibice mogą być zachwyceni (WIDEO)

Papieżu Franciszku…nazwij wojnę wojną i wskaż jasno agresora ….nie lawiruj – napisała poseł z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Jednak początkowa wersja wyglądała delikatnie inaczej. Niektórzy internauci to zauważyli i postanowili nagłośnić w internecie. W pierwotnej wersji polityk opozycji popełniła błąd w wyrazie „papieżu”, który zamiast przez „ż” napisała przez „rz”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: To już oficjalnie koniec. Znany polski skoczek nagle zakończył karierę (WIDEO)

Można to zweryfikować w „historii zmian” omawianego wpisu. Wersja z godziny 10.15 zawiera błąd, na który postanowili zwrócić uwagę internauci na Twitterze. Zdjęcie historii edycji i wpis jednego z internautów wraz z oryginalną publikacją Iwony Hartwich zamieszczamy poniżej.

 

Screen Facebook – Iwona Hartwich

Źródło: Twitter, Facebook

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

„Od Kamila Stocha wiele zależy”. Mocne słowa także o skoczku z Zębu

Gdzie zagra reprezentacja Polski z Albanią? Jest problemem także z lokalizacją

Fatalny sondaż także dla Tuska. To lidera Platformy mocno zaboli

Kto wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Daniel Obajtek także poinformował o nowych zasobach gazu w Polsce. Wieści potwierdza także Orlen

Reklama