0

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Reklama

Marek Jakubiak w wywiadzie dla portalu rp.pl wypowiedział się między innymi na temat nowego marszałka polskiego Sejmu, którym na początku bieżącego tygodnia został poseł debiutant i jednocześnie lider Polski 2050 i Trzeciej Drogi — Szymon Hołownia.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Reklama

Inauguracja nowej kadencji polskiego Sejmu już za nami. Nie brakowało na samym początku wielu emocji i przełomowych rozstrzygnięć, które z pewnością będą miały spory wpływ na wydarzenia w nowej kadencji polskiego Sejmu.

Dziś już wiadomo, że nowego marszałka Sejmu nie będzie posiadać Prawo i Sprawiedliwość. W tym tygodniu Sejm postanowił na to stanowisko wybrać lidera Trzeciej Drogi i Polski 2050 – Szymona Hołownię, który do polskiego Sejmu dostał się pierwszy raz w swojej karierze. Wcześniej polityk w 2020 roku walczył o urząd prezydenta Polski, lecz ostatecznie nie zdołał nawet wejść do drugiej tury.

POLECAMY TAKŻE: Przykra wiadomość. Nie żyje popularny aktor znany z legendarnego filmu

Nie ulega wątpliwości, że wynik w ostatnich wyborach parlamentarnych Trzeciej Drogi, na której czele stoi między innymi Szymon Hołownia miał także spory wpływ na wysunięcie jego kandydatury na urząd marszałka Sejmu. W tej walce były prezenter TVN pokonał dotychczasową marszałek Sejmu – Elżbietę Witek.

POLECAMY TAKŻE: Niesamowity występ Blanki na imprezie TVP. To po prostu trzeba zobaczyć [WIDEO]

Na temat nowego marszałka polskiego Sejmu wypowiedział się w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem wracający do Sejmu Marek Jakubiak z Kukiz’15.

Reklama

Marek Jakubiak o Szymonie Hołowni

Ja jestem pełen szacunku, a ponieważ jestem byłym wojskowym, to ja uznaję, że szacunek dla ludzi mierzy się również w tym, jak się traktuje posiedzenia, które samemu się zwołuje, a Szymon Hołownia jeszcze punktualnie na żadne nie przyszedł – powiedział poseł z ramienia formacji Pawła Kukiza.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca wiadomość obiegła media. Znany dziennikarz nagle odchodzi z TVP?

Jeżeli jeszcze raz się spóźni, to ja już z trybuny sejmowej zwrócę mu uwagę – zapowiedział w trakcie rozmowy Marek Jakubiak, który do polskiego Sejmu wraca po czterech latach przerwy.

Źródło: rp.pl

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat także 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama