0

Jest decyzja prezydenta. Chodzi o Kamińskiego i Wąsika

Reklama

Szef Gabinetu Prezydenta RP Marcin Mastelarek za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym „X” poinformował o decyzji prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącej zaproszenia Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika do Pałacu Prezydenckiego we wtorek na godz. 11:00.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zamieszanie w TVP. Pojawiły się nowe nieoficjalne informacje

Reklama

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali skazani na dwa lata więzienia w związku z tzw. „aferą gruntową”. W związku z wydaniem orzeczenia w sprawie polityków — marszałek Szymon Hołownia zadecydował o wydaniu postanowienia stwierdzającego wygaśnięcie ich mandatów poselskich. Następnie odwołania Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego zostały skierowane do Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca decyzja ws. TVP. Jest reakcja z Pałacu Prezydenckiego

W związku z podjętymi działaniami przez Szymona Hołownię — I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska wydała w poniedziałek oświadczenie. Jej zdaniem działania podjęte przez Prezesa Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego i Marszałka Sejmu – są bezprawne.

— Z konsternacją przyjmuję zlekceważenie przez Prezesa Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Piotra Prusinowskiego Zarządzenia nr 1/2024 Pierwszego Prezesa SN z 4 stycznia br., które rozstrzygnęło spór kompetencyjny między Izbą Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych oraz Izbą Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, stwierdzając jednoznacznie właściwość Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych w sprawie z odwołania posła Mariusza Kamińskiego od decyzji Marszałka Sejmu o wygaśnięciu jego mandatu poselskiego – czytamy w fragmencie oświadczenia Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Manowskiej.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Co z Klarenbachem? Dziennikarz opublikował niepokojące zdjęcie

— Działanie takie stanowi istotne naruszenie porządku prawnego Rzeczypospolitej, jest efektem samowoli Prezesa Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, działającego w porozumieniu z Marszałkiem Sejmu – organem władzy ustawodawczej. Bulwersujące jest, że do takiego porozumienia doszło w sprawie mającej na celu kontrolę legalności postanowienia Marszałka Sejmu przez Sąd Najwyższy. Organ władzy ustawodawczej przekazał odwołanie posła Mariusza Kamińskiego do innej izby, niż określa ustawa i niż to określił odwołujący się, a Prezes Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych takie działania wspierał. Okoliczności te każą, niestety, postawić pytanie o bezstronność działań Prezesa Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, ponieważ mogą u obywateli budzić wątpliwości co do apolityczności Sądu Najwyższego jako organu wymiaru sprawiedliwości – napisała Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego.

Reklama

Andrzej Duda zaprasza Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika do Pałacu Prezydenckiego

Szef Gabinetu Prezydenta RP Marcin Mastelarek za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym „X” poinformował o decyzji prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącej zaproszenia Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika do Pałacu Prezydenckiego we wtorek na godz. 11:00, gdzie ma dojść do powołania ich bliskich współpracowników – Błażeja Pobożego i Stanisława Żaryna – na doradców prezydenta.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legenda TVP

Prezydent @AndrzejDuda zaprosił Posłów
@Kaminski_M_ i @WasikMaciej do Pałacu Prezydenckiego jutro na godz. 11. Odbędzie się wówczas uroczystość powołania ich bliskich współpracowników @pobozy oraz @StZaryn na doradców Prezydenta RP – napisał Mastelarek.

 

Źródło: Twitter

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Problem Romana Giertycha. Polityk przegrywa w sądzie

Reklama