0

Jest najnowszy sondaż wyborczy. Nie wszyscy będą zadowoleni

Reklama

Nowy sondaż wyborczy Estymator dla portalu dorzeczy.pl. Wynika z niego, że na prowadzeniu jest Zjednoczona Prawica, na której czele stoi partia Jarosława Kaczyńskiego — Prawi i Sprawiedliwość. Drugi wynik przypadł Koalicji Obywatelskiej. Podium zamyka Trzecia Droga tworzona przez Polskę 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe, na którego czele stoi Władysław Kosiniak-Kamysz.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Smutna wiadomość. Nie żyje znana polska aktorka

Reklama

Wybory parlamentarne odbędą się już za niespełna tydzień. Przypomnijmy, że wybory parlamentarne zarówno w 2015 i 2019 roku wygrywało Prawo i Sprawiedliwość razem z koalicjantami. Poprzednio również przez dwie kadencje rządy w Polsce sprawowała koalicja Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W związku z tym wielu wyborców z uwagą śledzi informacje na temat nowych sondaży wyborczych. W sobotę 7 października ukazał się jeden z nich autorstwa pracowni Estymator, która wykonała swoje badanie dla portalu dorzeczy.pl. Z przytoczonych danych wynika, że na prowadzeniu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Awantura na konferencji Kołodziejczaka. Nagranie trafiło do internetu [WIDEO]

Kolejne miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej. Podium zamyka Trzecia Droga tworzona przez PL2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe. Wynik, który dałby wejście do Sejmu uzyskały także Konfederacja i Lewica. Poza Sejmem znaleźliby się Bezpartyjni Samorządowcy. Jak wyglądają dokładne wyniki sondażu?

Reklama

Sondaż wyborczy Estymator

Wyniki sondażu Estymator:
Zjednoczona Prawica: 36.9 proc. wskazań – spadek o 0.5 pp. Koalicja Obywatelska: 30.5 proc. – spadek o 0.1 pp. Trzecia Droga: 9,4 proc. – spadek o 0.2 pp. Konfederacja: 9.3 proc. – spadek o 0.3 pp. Lewica 9.3 – wzrost o 0.6 pp.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Rodzinny dramat Dawida Kubackiego. Tata skoczka zdradził zaskakujące informacje

Poniżej progu wyborczego znaleźli się Bezpartyjni Samorządowcy z wynikiem 3.4 pp. – wynik bez zmian. Opcję „inni” wskazało 1,2 proc. respondentów, co oznacza wzrost o 0,7 pkt proc.

W sondażu dokonano także podziału mandatów poselskich: Zjednoczona Prawica 202, Koalicja Obywatelska 153, Trzecia Droga 37, Konfederacja 36, a Nowa Lewica 31. „Inni” – 1 mandat.

Źródło: wprost, dorzeczy.pl

POLECAMY RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ:

Ważna wiadomość dla widzów Michała Rachonia. Doszło do istotnej zmiany [FOTO]

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany aktor

Jakimowicz także nie odpuszcza. Zaskakujące słowa o Magdalenie Ogórek

Ziemkiewicz nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Andrzeja Seweryna [WIDEO]

Nowe nagranie z Andrzejem Sewerynem. Nie wszystkim się ono spodoba [WIDEO]

Reklama