0

Jest nowy sondaż wyborczy. Miażdżycy wynik Prawa i Sprawiedliwości

Reklama

Nowy sondaż wyborczy CBOS – pierwsze miejsce przypadło Prawu i Sprawiedliwości, które odnotowało spory wzrost poparcia i na dodatek może cieszyć się sporą przewagą nad pozostałymi ugrupowaniami ujętymi w tym badaniu. „CBOS: Najlepszy wynik PiS od ponad pół roku. Wskazano powody” – czytamy na portalu „Interia”.

POLECAMY TAKŻE: Rzecznik Straży Granicznej skomentowała wyrok ws. Barbary Kurdej-Szatan

Reklama

Wybory parlamentarne zbliżają się coraz większymi krokami. Na ten moment faworytem do zwycięstwa wydaje się być Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele. Wszystko jednak zależy również od wyniku, który uzyskają pozostałe ugrupowania opozycyjne, które razem mogą uzyskać więcej poselskich mandatów od ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego i jego koalicjantów.

Mimo wszystko z sondażu CBOS płynie pewnego rodzaju nadzieja dla Zjednoczonej Prawicy, która odnotowała spory wzrost poparcia i na dodatek ma sporą przewagę nad pozostałymi ugrupowaniami. Drugie miejsce w sondażu CBOS przypadło Koalicji Obywatelskiej.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Z kolei na najniższym stopniu podium uplasowały się dwa ugrupowania – Konfederacja i Polska 2050 Szymona Hołowni. Jeżeli rezultaty badania przełożyłyby się na wyniki wyborów, to do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica. Poniżej progu znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska, Porozumienie – AgroUnia i również formacja Kukiz’15.

Reklama

Sondaż CBOS – wyniki

Na prowadzeniu w sondażu CBOS jest Prawo i Sprawiedliwość. Partia kierowana przez Jarosława Kaczyńskiego w tym badaniu uzyskała 36 proc. wskazań ankietowanych. Jest to wzrost dla opcji rządzącej w kraju o 4 pp. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, której wynik wynosi 22.1 proc. Oznacza to spadek o 0.3 pp. Na trzecim miejscu znalazły się dwa ugrupowania — Konfederacja i Polska 2050 Szymona Hołowni – 7 proc.

POLECAMY TAKŻE: Rzecznik Straży Granicznej skomentowała wyrok ws. Barbary Kurdej-Szatan

Ostatnią partią, która przekracza próg wyborczy jest Lewica, której wynik wynosi 5 proc. Poniżej progu wyborczego jest Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska z wynikiem tylko 3 proc. Koalicja AgroUnii i Porozumienia uzyskała 1 proc. Kukiz’15 – 0 proc. 16 proc. ankietowanych nie ma zdania. 75 proc. badanych zadeklarowało chęć wzięcia udziału w wyborach, 11 proc. nie zagłosowałoby, a 13 proc. się waha.

Źródło: RP, Interia

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

„Od Kamila Stocha wiele zależy”. Mocne słowa także o skoczku z Zębu

Gdzie zagra reprezentacja Polski z Albanią? Jest problemem z lokalizacją

Fatalny sondaż także dla Tuska. To lidera Platformy mocno zaboli

Kto wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Daniel Obajtek także poinformował o nowych zasobach gazu w Polsce. Wieści potwierdza także Orlen

Reklama