0

Joe Biden w Polsce. Ważne słowa Andrzeja Dudy

Reklama

Joe Biden odwiedzi Polskę.  O przybyciu do naszego kraju prezydenta Stanów Zjednoczonych poinformował prezydent Andrzej Duda za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. Polska będzie również współgospodarzem szczytu wschodniej flanki NATO i USA.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Burza wokół nowego „Znachora”. Żona Jerzego Bińczyckiego przerywa milczenie

– Na moje zaproszenie z kolejną wizytą do Polski przyjedzie Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. Polska będzie też współgospodarzem szczytu wschodniej flanki NATO i USA. Nasze relacje sojusznicze są silniejsze niż kiedykolwiek – poinformował na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Reklama

Joe Biden odwiedził Polskę już w marcu zeszłego roku. Wówczas w trakcie dwudniowej wizyty przywódca Stanów Zjednoczonych spotkał się między innymi z prezydentem Andrzejem Dudą.

Reklama

Współpraca polsko-amerykańska

Od wielu lat Polska i Stany Zjednoczone mają bliskie i trwałe partnerstwo w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony. W jego ramach, oba kraje współpracują w dziedzinie wojskowej, w tym przede wszystkim w ramach NATO – Sojuszu Północnoatlantyckiego.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Jakimowicz nie wtrzymał. Mocne słowa o Kwaśniewskim, Millerze i Michniku

W 2020 roku, Stany Zjednoczone i Polska podpisały porozumienie dotyczące umocnienia obecności wojskowej USA w Polsce, co było odpowiedzią na zmieniające się wyzwania bezpieczeństwa w regionie. Porozumienie to zakłada wzmocnienie amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce poprzez stałe rotacyjne zgrupowania wojsk amerykańskich oraz inwestycje w infrastrukturę wojskową.

Dla Polski bliska współpraca ze Stanami Zjednoczonymi jest tym bardziej ważna z powodu toczącej się na terytorium Ukrainy wojny. W dodatku w roku 2021 miał miejsce poważny kryzys na granicy polsko-białoruskiej, który polegał głównie na próbach nielegalnego przerzutu na polską stronę osób z krajów Bliskiego Wschodu.

Źródło: Twitter

Polecamy również przeczytać: 

Cios dla Nergala. Muzyk wyrzucony z siłowni

Kibic zakpił z Rybusa. Były reprezentant Polski odpowiedział

„Nikt nie dzwoni”. Co z Gikiewiczem w reprezentacji Polski?

Polskie próby zdefiniowania zjawiska występowania przestępczości zorganizowanej

Reklama