0

Kibic zakpił z Rybusa. Były reprezentant Polski odpowiedział

Reklama

Maciej Rybus przez wiele lat pojawiał się w reprezentacji Polski. Jednak w związku z grą w Rosji – Rybus raczej już nigdy nie pojawi się w kadrze Biało-Czerwonych. W dodatku takie obrotu spraw mogłaby się sprzeciwić część kibiców reprezentacji Polski, którzy do teraz nie mogą zapomnieć obrońcy decyzji o pozostaniu w Rosji i dalszych występach w tamtejszej lidze.

POLECAMY TAKŻE: Lewandowski wraca na tarczy. Barca przegrywa z Bayernem

Reklama

Maciej Rybus z pewnością nigdy za filar reprezentacji Polski nie uchodził, lecz można go uznać za jednego z ważniejszych graczy kadry. Były obrońca Legii w piłkarskiej reprezentacji Polski zadebiutował w 2009 roku. Do 2021 roku w biało-czerwonych barwach rozegrał łącznie 66 spotkań i dwukrotnie trafiał do siatki rywali. Jednak z powodu ostatnich wydarzeń raczej mało prawdopodobne jest to, aby piłkarz rodem z Łowicza poprawił swój bilans z orzełkiem na piersi.

Polscy piłkarze w wyniku agresji Rosji na terytorium Ukrainy w większości postanowili opuścić rosyjskie kluby. Wyjątkiem w tym przypadku okazał się jednak Maciej Rybus. Swoją decyzję obrońca uzasadnił rodziną, która mieszka wraz z nim w Rosji. Warto bowiem dodać, że żona polskiego piłkarza jest Rosjanką, z którą ma dwóch synów – Roberta i Adriana.

POLECAMY TAKŻE: Jak Polacy oceniają przekop Mierzei Wiślanej? Są wyniki sondażu

Wydawało się, że Rybus opuści Rosję i zmieni kraj swojej gry. Tak się jednak nie stało. Piłkarz dokonał zmiany, lecz tylko klubu. Dotychczasowy Lokomotiw Moskwa zamienił na Spartak, który także rozgrywa swoje spotkania w stolicy Rosji. Taka postawa Rybusa nie wszystkim przypadła do gustu.

Reklama

Maciej Rybus i kąśliwy żart

„Kiedy listonosz przyniósł powołanie, ale okazało się, że to nie jest powołanie na Mistrzostwa Świata w Katarze tylko do wojska w Rosji” – napisał jeden z internautów pod adresem byłego reprezentanta Polski.

POLECAMY TAKŻE: Lewandowski wraca na tarczy. Barca przegrywa z Bayernem

Na ten wpis zaregować postanowił sam Rybus.

– „Listonosz powołań nigdy nie przynosił. Coś się pozmieniało teraz?”  – napisał były zawodnik między innymi Legii Warszawa.

Źródło: Twitter

Reklama