0

Kłopoty Agnieszki Holland. Zapadła bardzo ważna decyzja [FOTO]

Reklama

Film „Zielona granica” w reżyserii Agnieszki Holland jeszcze przed swoją premierą budził wiele emocji. Teraz o decyzji w sprawie tej produkcji poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych były kandydat na posła z list Prawa i Sprawiedliwości – Robert Bąkiewicz.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca decyzja TVP. Chodzi o znany program Adriana Klarenbacha

Reklama

Film Agnieszki Holland „Zielona granica” od dłuższego czasu jest już dostępny do obejrzenia w polskich kinach. Produkcja porusza między innymi temat dotyczący sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. – Psycholożka postanawia dołączyć do aktywistów wspierających uchodźców przebywających na polsko-białoruskiej granicy – czytamy w opisie produkcji zamieszczonej na portalu Filmweb.

Mimo wszystko film w ostatnim czasie wzbudził w Polsce wiele emocji i także kontrowersji. Sporo zastrzeżeń do produkcji mieli między innymi przedstawiciele polskiego rządu.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

Między innymi we wrześniu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało o emisji specjalnego spotu w kinach przed wyświetleniami filmu. Z kolei dziś o krokach prawnych w sprawie filmu poinformował Robert Bąkiewicz.

Reklama

Film „Zielona granica” w reżyserii Agnieszki Holland – kroki prawne Bąkiewicza

Robert Bąkiewicz za pośrednictwem swojego konta na Twitterze poinformował o decyzji dotyczącej skierowania wniosku do Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie filmu Agnieszki Holland.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami skierowałem do Sądu Okręgowego w Warszawie wniosek o wstrzymanie emisji paszkwilu autorstwa Agnieszki Holland – Zielona Granica – poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Robert Bąkiewicz.

POLECAMY TAKŻE: Zaskakująca wiadomość obiegła media. Popularny dziennikarz odszedł z TVP

Jako wieloletni organizator Marszu Niepodległości, działając w imieniu własnym jak i setek tysięcy polskich patriotów domagam się: udzielenie zabezpieczenia roszczenia Uprawnionego z tytułu naruszenia dóbr osobistych poprzez: wstrzymanie na okres 3 miesięcy wyświetlania produkcji filmowej w reżyserii Agnieszki Holland pod tytułem „Zielona granica”, w przypadku nieuwzględnienia wniosku z pkt. a petitum, wnoszę o zobowiązanie Kino Świat sp. z o.o. jako dystrybutora Filmu do wyświetlania przed Filmem planszy, na której znajdzie się informacja: „Kino Świat sp. z o.o. oraz Agnieszka Holland oświadczają, że wydarzenia przedstawione w niniejszym Filmie mogą naruszać dobra osobiste organizatora Marszu Niepodległości – Roberta Bąkiewicza – w postaci godności i dobrego imienia” – czytamy.

Bąkiewicz dodał, że o dalszych losach tego postępowania będzie informował na bieżąco.

Źródło: Twitter, Dziennik

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły również mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał również nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama