0

Kłopoty Hołowni i PSL? Zaskakująca informacja – sondaż

Reklama

Wybory parlamentarne już za nami. Wygrało w nich Prawo i Sprawiedliwość razem ze swoimi koalicjantami, lecz wynik uzyskany przez ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego nie jest wystarczający do tego, aby móc utworzyć samodzielny rząd. Z kolei w tym tygodniu pojawił się nowy sondaż poparcia United Surveys dla Wirtualnej Polski. Spory spadek poparcia odnotowała w nim Trzecia Droga.

POLECAMY TAKŻE: Zaskakująca wiadomość obiegła media. Popularny dziennikarz odszedł z TVP

Reklama

Na początku bieżącego tygodnia prezydent Andrzej Duda postanowił ogłosić swoją decyzję w kwestii misji stworzenia nowego rządu. Ostatecznie głowa państwa zdecydowała się to zadanie powierzyć aktualnemu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

15 października Rodacy opowiedzieli się za parlamentem, w którym nie dominuje jedna partia, ale w którym dominować ma współpraca. Misja, jaką powierzył mi prezydent Andrzej Duda to wielki zaszczyt, ale i wyzwanie. Dziękuję prezydentowi za zaufanie. Zapraszam do współpracy wszystkich parlamentarzystów, którzy na pierwszym miejscu stawiają Polskę – napisał w jednym z postów w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

Mimo wszystko nie brak zdań, że utworzenie samodzielnego rządu przez Prawo i Sprawiedliwość jest zadaniem bardzo trudnym i raczej to dzisiejsza opozycja zdoła takowy powołać w najbliższym czasie.

Reklama

Wybory parlamentarne – sondaż United Surveys

Wybory parlamentarne odbyły się już niemal miesiąc temu. W tym czasie pojawiło się już kilka sondaży wyborczych. Jednym z nich jest badanie United Surveys. Wynika z niego, że na prowadzeniu w dalszym ciągu jest Prawo i Sprawiedliwość z z wynikiem 33,2 proc. głosów. Notowania PiS-u w porównaniu z badaniem z drugiej połowy października wzrosły o 0,4 pkt. proc.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca informacja obiegła media. Chodzi o Kurdej-Szatan i TVP

Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej z poparciem wynoszącym 30.4 proc. – jest to wzrost 0.5 pp. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Trzecia Droga – 16,1 proc.; spadek aż o 2,6 pkt. proc.

Powyżej progu wyborczego znalazłaby się także Lewica – 8.5 proc., co oznacza wzrost o 3.1 pp. W Sejmie byłaby także Konfederacja – 6 proc., co oznacza spadek o 0.5 pp.). 0,3 proc. badanych wyraziło chęć głosowania na inne ugrupowania, a reszta nie umiała odpowiedzieć w sposób jednoznaczny na tak postawione pytanie.

Źródło: Wirtualna Polska

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły również mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał również nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama