0

Kłopoty Lecha Wałęsy. Media obiegła poważna informacja

Reklama

Były prezydent Lech Wałęsa może mieć poważne problemy? Dziś media obiegła informacja o decyzji Prokuratury Okręgowej w Warszawie, która skierowała akt oskarżenia. Wałęsa został oskarżony o składanie fałszywych zeznań.

POLECAMY TAKŻE: Nowy sondaż wyborczy. Zaskakujące wyniki poparcia

Reklama

W czwartek media obiegła informacja o decyzji Prokuratury Okręgowej w Warszawie, która skierowała akt oskarżenia przeciwko byłemu prezydentowi RP – Lechowi Wałęsie. Emerytowanemu politykowi i byłemu liderowi „Solidarności” zarzuca się, że w kwietniu 2016 r. miał złożyć fałszywe zeznania w warszawskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (IPN).

POLECAMY RÓWNIEŻ: Będzie nowy rząd PiS? Zaskakujące słowa Morawieckiego

Były prezydent zeznawał wtedy w charakterze świadka w postępowaniu, które zostało rozpoczęte dwa miesiące wcześniej w związku z jego publicznymi wypowiedziami, w których to zarzucał sfałszowanie dokumentów, które zostały ujawnione przez żonę Czesława Kiszczaka – m.in. ministra spraw wewnętrznych w czasach PRL.

Reklama

Lech Wałęsa o decyzji prokuratury

Lech komentarz o komentarz w tej sprawie został poproszony przez dziennikarzy Wirtualnej Polski. W odpowiedzi były prezydent miał zalecić pośpiech.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca informacja. Znany polityk odmówił Tuskowi?

Niech się bardzo spieszą, bo nie zdążą przed rozwiązaniem IPN-u (część partii nowej koalicji jest za likwidacją lub głęboką reformą IPN – red.). Podtrzymuję, że w IPN-ie podrobiono dokumentację, przyjmując niezrzeszonego Andrzeja Gwiazdę oraz skazanego wyrokiem Krzysztofa Wyszkowskiego , którego przyjęto do pracy na stałe w IPN-ie. Czy więcej dowodów trzeba? – mówił Lech Wałęsa. (Andrzej Gwiazda i Krzysztof Wyszkowski byli wskazywani przez PiS do Kolegium IPN, Gwiazda w latach 2007-2011, a Wyszkowski w latach 2016-2030) – czytamy na stronie Wirtualnej Polski.

Emerytowany polityk został także zapytany o to, czy wstawi się w sądzie, kiedy już ruszy proces.

– Nie wiem. Prawnicy się nad tym zastanowią. Chyba do tych sądów nie będę się stawiał, bo to nie są sądy. Te wszystkie wyroki, które wydali, będą musieli odszczekać, więc nie będę z nimi rozmawiał. Zostawiam decyzję moim prawnikom – powiedział Lech Wałęsa cytowany także przez portal „Wirtualna Polska”.

Źródło: Wirtualna Polska

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Problem Romana Giertycha. Polityk przegrywa w sądzie

Mocne słowa z Pałacu Prezydenckiego. To się opozycji nie spodoba

Reklama