0

Kłopoty Tomasza Lisa? Zapadła stanowcza decyzja

Reklama

Tomasz Lis może mieć problem? Chodzi o jeden z niedawnych wpisów byłego redaktora naczelnego Newsweek Polska zamieszczonego w mediach społecznościowych, w którym to odniósł się do Samuela Pereiry z Telewizji Polskiej. Wszystko zaczęło się od wpisu… Zbigniewa Bońka, który zamieścił fragment z rozmowy Bronisława Wildsteina z Julią Przyłębską. Teraz Pereira ma zamiar wytoczyć proces Lisowi.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Awantura na konferencji Kołodziejczaka. Nagranie trafiło do internetu [WIDEO]

Reklama

Tomasz Lis przez wiele lat uchodził za jednego z bardziej popularnych polskich dziennikarzy. Lis w trakcie swojej wieloletniej kariery dziennikarskiej pracował w największych stacjach telewizyjnych w Polsce, którymi są Telewizja Polska, Polsat oraz także TVN. Jednak w ostatnich latach można odnieść wrażenie, że kariera dziennikarza zdecydowanie zmniejszyła swój impet.

Były naczelny Newsweeka jest od dawna bardzo aktywny w mediach społecznościowych. W jednym ze swoich niedawnych wpisów odniósł się do Samuela Pereiry, który to odpowiedział na wpis Zbigniewa Bońka, gdzie były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zamieścił fragment nagrania z rozmowy Bronisława Wildsteina z Julią Przyłębską pytając przy tym: „Kto to jest ten gość?”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Rodzinny dramat Dawida Kubackiego. Tata skoczka zdradził zaskakujące informacje

Na wpis byłego piłkarza odpowiedział Pereira, który zamieścił zdjęcie sprzed wielu lat Bońka z telewizji pisząc:

„Ten z lokami? To maskotka Jaruzelskiego, która w czasie stanu wojennego występowała w telewizji w koszulce ZSRR” – napisał dziennikarz TVP.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Tak wygląda nowa gwiazda TVP. Poprowadzi nowe show Telewizji Polskiej [FOTO]

Na ten wpis zaregował z kolei Tomasz Lis:

„Gdy po meczu z ZSRR na mistrzostwach świata w Hiszpanii, remisie, który dał nam awans do półfinałów mistrzostw świata, Boniek wszedł do telewizyjnego studia w koszulce z napisem CCCP, to cala Polska wiedziała, że to skalp. Dziś portugalska znajda Pereira uznaje to za dowód kolaboracji Bońka z komunistami. My jesteśmy generalnie tolerancyjni i gościnni, ale lepiej żeby korzystający z tego nie testowali arogancją granic tej gościnności, bo może być niemiło” – napisał Tomasz Lis.

Reklama

Tomasz Lis może mieć problem?

Na to zaregował Pereira: „(abstrahując od bajek, że Boniek podlizywał się komunistom (fakt), ale ironicznie) Kim jest Tomasz Lis, że pisze o mnie – człowieku, który urodził się w Polsce i tutaj mieszka, od lat wychowuje swoje dzieci w tradycji i kulturze polskiej, mówi i myśli po polsku – w ten sposób?” – napisał dziennikarz TVP, który w kolejnym wpisie dodał: „Jestem Polakiem i Tomasz Lis tego nie zmieni. Idę do sądu, licząc na sprawiedliwość i ukrócenie jego bezkarności” – napisał Samuel Pereira na Twitterze.

 

 

 

Źródło: Twitter, Super Express

POLECAMY RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ:

Ważna wiadomość dla widzów Michała Rachonia. Doszło również do istotnej zmiany [FOTO]

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany aktor

Jakimowicz także nie odpuszcza. Zaskakujące słowa o Magdalenie Ogórek

Ziemkiewicz nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Andrzeja Seweryna [WIDEO]

Nowe nagranie także z Andrzejem Sewerynem. Nie wszystkim się ono spodoba [WIDEO]

Reklama