0

Kłopoty TVN? Mocne słowa byłych pracowników stacji

Reklama

Stacja telewizyjna TVN może mieć problem? Z informacji przekazanych przez portal „Wirtualne Media” wynika, że dwójka byłych pracowników komercyjnej stacji telewizyjnej – Robert Jałocha i Jolanta Hofer uważa, że stacja TVN mimo prawomocnych wyroków sądowych nie dostarcza do ZUS-u dokumentów, które pozwoliłyby na wyliczenie emerytur. Portal zapytał się także o to TVN.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Awantura na konferencji Kołodziejczaka. Nagranie trafiło do internetu [WIDEO]

Reklama

W sierpniu bieżącego roku Robert Jałocha uzyskał prawomocny wyrok sądu na podstawie którego potwierdzono, że z TVN łączył go stosunek pracy. Na tej podstawie stacja będąca pracodawcą powinna rozliczyć zaległe składki za okres zatrudnienia dziennikarza. Jednak ze słów Jałochy wynika, że mimo upływu dwóch miesięcy „wyrok nie jest dalej wykonywany”.

Niestety, mimo upływu ponad dwóch miesięcy ten wyrok nie jest nadal wykonywany. ZUS poinformował mnie, że TVN odmówił wydania podstawowych dokumentów pozwalających ustalić w jakiej wysokości wypłacano mi wynagrodzenie. Co za tym idzie: nie można ustalić wysokości składek. ZUS poprosił w tej sytuacji, abym to ja dostarczył własne dowody na przelewy pensji, co powoli robię – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jałocha.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Rodzinny dramat Dawida Kubackiego. Tata skoczka zdradził zaskakujące informacje

W podobnej sytuacji ma być Jolanta Hofer, w której sprawie Sąd Apelacyjny w Krakowie w październiku bieżącego roku postanowił oddalić apelację złożoną przez TVN. Była producentka popularnego programu „Rozmowy w toku” walczyła przed sądem o ustalenie swojego stosunku pracy za lata 2011-2018. Portal Wirtualne Media poinformował, że także w przypadku Hofer – TVN miał nie dostarczyć wymaganych dokumentów dotyczących wysokości pensji, jaką stacja przelewała na konto.

Reklama

Kłopoty TVN?

Otrzymałam pismo z ZUS-u, w którym urząd prosi mnie o dostarczenie dokumentacji wpływów na konto w obliczu tego, że TVN nie odmówił ich dostarczenia. Stacja brak takich dokumentów tłumaczy (jak wynika z pisma ZUS) przedawnieniem. Jednak w mojej ocenie chodzi wyłącznie o utrudnianie ustalenia wysokości składek, które TVN powinien uiścić. W tej chwili jestem na etapie zamawiania w swoim banku historii rachunku za okres, w którym pracowałam w stacji. Ostatecznie mam nadzieję, że zmieszczę się w czasie wyznaczonym przez ZUS i dostarczę te dokumenty – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jolanta Hofer.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Tak wygląda nowa gwiazda TVP. Poprowadzi nowe show Telewizji Polskiej [FOTO]

Kobieta dodała także: – Zawiadomię prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa, czyli niszczenia dokumentów przez TVN, skoro nie mogą wykazać ich przed ZUS. A także o niewykonywaniu prawomocnego wyroku sądu, który ostatecznie stwierdził istnienie stosunku pracy – przytacza słowa byłej producentki „Rozmów w toku” portal Wirtualne Media.

Wspomniany portal zwrócił się także z pytaniem do TVN.

Zapytaliśmy TVN, czym motywowana jest odmowa dostarczenia do ZUS-u dokumentów w sprawie Roberta Jałochy. W odpowiedzi biuro prasowe TVN Warner Bros. Discovery oświadcza: „Nie jest to prawda. Współpracujemy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w zakresie przedłożenia dokumentów umożliwiających ustalenie podstawy wymiaru ewentualnych świadczeń” – czytamy na stronie portalu Wirtualne Media.

Po więcej informacji w tej sprawie odsyłamy naszych czytelników do źródła.

Źródło: Wirtualne Media

POLECAMY RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ:

Ważna wiadomość dla widzów Michała Rachonia. Doszło również do istotnej zmiany [FOTO]

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany aktor

Jakimowicz także nie odpuszcza. Zaskakujące słowa o Magdalenie Ogórek

Ziemkiewicz nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Andrzeja Seweryna [WIDEO]

Nowe nagranie także z Andrzejem Sewerynem. Nie wszystkim się ono spodoba [WIDEO]

Reklama