0

Koronacja Karola III. Niesamowity ubiór Agaty Dudy w trakcie wizyty (FOTO)

Reklama

Koronacja Karola III odbędzie się już w sobotę 6 maja. W wydarzeniu ma wziąć udział ponad 2000 osób. Wśród gości są również przedstawiciele wielu państw, a w tym prezydent Andrzej Duda wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą. Na oficjalnym profilu Kancelarii Prezydenta RP pojawiła się informacja i zdjęcie pary prezydenckiej.

POLECAMY TAKŻE: Znany aktor powiedział to Wojewódzkiemu prosto w twarz. Padły mocne słowa (WIDEO)

Reklama

Na zaproszenie Króla Karola III Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką wezmą dziś udział w przyjęciu w Pałacu Buckingham w związku z jutrzejszymi uroczystościami koronacyjnymi – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP.

POLECAMY TAKŻE: To już koniec. Gwiazda TVP wydała oświadczenie i odchodzi

W trakcie uroczystości koronacyjnych Karola III i królowej Kamili w Opactwie Westminsterskim w Londynie weźmie udział 2,3 tys. gości. Wśród nich ponad 100 głów państw, brytyjscy parlamentarzyści, przedstawiciele Kościołów i związków wyznaniowych, świata kultury i organizacji charytatywnych.

POLECAMY TAKŻE: Niepokojący wpis Magdaleny Ogórek. Dziennikarka TVP skierowała ważny apel do fanów (FOTO)

Z informacji podanych przez media wynika, że na wydarzeniu nie pojawi się między innymi prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. Z kolei obecni będą między innymi prezydent Francji Emmanuel Macron, prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier, prezydent Włoch Sergio Mattarelli i wspomniany wyżej prezydent Polski Andrzej Duda.

Reklama

Koronacja Karola III: Zdjęcie polskiej pary prezydenckiej

Na profilu Kancelarii Prezydenta RP na Twitterze pojawiło się zdjęcie z prezydentem Andrzejem Dudą i pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą. Z opisu zamieszczonego na stronie „prezydent.pl” możemy się dowiedzieć, że zdjęcia zostały wykonane w drodze na przyjęcie w Pałacu Buckingham, w którym będzie uczestniczyć polska para prezydencka.

POLECAMY TAKŻE: Kurdej-Szatan wystąpiła w reklamie. Ziemkiewicz bez hamulców to skomentował (FOTO)

Para Prezydencka w drodze na przyjęcie w Pałacu Buckingham wydawane przez zaproszenie Króla Karola III  – czytamy na stronie prezydent.pl.

Koronacja Karola III odbędzie się 6 maja (sobota) o godzinie 11:00 czasu lokalnego (jest to godzina 12:00 czasu polskiego).

Źródło: Twitter, prezydent.pl

Foto: YouTube,Screen/ Wikimedia Commons / Dan Marsh / Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic license

POLECAMY TAKŻE PRZECZYTAĆ:

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany prezenter telewizyjny

Zmiany również w Wiadomościach TVP? Wszystko jest już jasne

To mogło zaboleć Tomasza Lisa. Znany dziennikarz nie gryzł się w język na jego temat

Dramat Dawida Kubackiego. Niesamowite, co powiedział Piotr Żyła

Kolejny cios także dla Tomasza Lisa. Była żona napisała mu to wprost (FOTO)

Reklama