0

Kto kandydatem PiS na prezydenta? Dwie kandydatki

Reklama

Wybory prezydenckie dopiero w 2025 roku. Mimo wszystko już od pewnego czasu pojawiają się pierwsze typy dotyczące tego, kto mógłby wystartować z namaszczenia Prawa i Sprawiedliwości za trzy lata. W tej sytuacji pojawiają się przede wszystkim dwa mocne polityczne nazwiska związane z PiS. Mowa tu o byłej premier Beacie Szydło oraz także aktualnej marszałek Sejmu — Elżbiecie Witek.

POLECAMY TAKŻE: Jak Polacy oceniają przekop Mierzei Wiślanej? Są wyniki sondażu

Reklama

Na ten temat pod koniec listopada 2021 roku opublikowano sondaż Instytutu Badań Pollster na zlecenie „Super Express”. Na wstępie można powiedzieć, że z pewnością na tym etapie rywalizacja między Beatą Szydło a Elżbietą Witek jest wyrównana. Mimo wszystko z badania przeprowadzonego lekko ponad miesiąc temu wynika, że jedna z wymienionych Pań ma niewielką przewagę nad swoją hipotetyczną konkurentką. Trzeba bowiem pamiętać, że do 2025 roku nazwiska możliwych kandydatów mogą się jeszcze zmienić.

Aktualnie prezydentem Polski jest Andrzej Duda, który w 2020 roku pokonał w pierwszej oraz także w długiej turze wyborów prezydenta Warszawy – Rafała Trzaskowskiego.

POLECAMY TAKŻE: Lewandowski wraca na tarczy. Barca przegrywa z Bayernem

W tej sytuacji prezydent sprawuje funkcję drugą kadencję, a co za tym idzie, nie będzie mógł po raz kolejny ubiegać się o ten urząd. W takiej sytuacji coraz głośniej mówi się na temat ewentualnych typów dotyczących tego, kto z ramienia Prawa i Sprawiedliwości mógłby go spróbować zastąpić.

Reklama

Wybory prezydenckie 2050: Beata Szydło czy Elżbieta Witek?

Wybory na urząd prezydenta Polski odbędą się dopiero w 2025 roku. Jednak już od pewnego czasu pojawiają się pierwsze typy dotyczące tego, kto mógłby wystartować z namaszczenia Prawa i Sprawiedliwości za trzy lata. W tej sytuacji pojawiają się przede wszystkim dwa mocne polityczne nazwiska związane z PiS. Mowa tu o byłej premier Beacie Szydło oraz także aktualnej marszałek Sejmu — Elżbiecie Witek.

POLECAMY TAKŻE: FC Barcelona kontra Bayern. Gdzie obejrzeć powrót Lewandowskiego do Monachium?

W związku z tym pod koniec listopada ubiegłego roku Instytutu Badań Pollster na zlecenie „Super Express” wykonał badanie, w którym zapytano o wybór kandydata Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich za trzy lata. Z zebranych danych wynika, że ewentualny pojedynek o głosy byłby bardzo wyrównany. 52 proc. respondentów zadeklarowało, że zagłosowałoby na Beatę Szydło, a 48 proc. wskazało na Elżbietę Witek.

Źródło: SE.pl, kurierprasowy.pl

Grafika: Wikimedia/Autor Białek/Pałac Prezydencki

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

Donald Tusk nagle zniknął. Media podały powód

Kto wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Szokujące zachowanie także Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje aktor znany także z popularnego programu Telewizji Polskiej

Reklama