0

Kto powoła nowy rząd? Pojawiły się nowe informacje ze strony prezydenta

Reklama

Wybory parlamentarne już za nami. Ostatecznie zwyciężyło w nich Prawo i Sprawiedliwość razem ze swoimi koalicjantami, lecz ostateczny podział mandatów dał większą ilość posłów partiom, które w kończącej się kadencji Sejmu znajdowały się w opozycji. Teraz w mediach pojawiły się nowe słowa ze strony szefowej Kancelarii Prezydenta Grażyny Ignaczak-Bandych.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca decyzja TVP. Chodzi o znany program Adriana Klarenbacha

Reklama

Wybory parlamentarne już za nami. Ostatecznie zwyciężyło w nich Prawo i Sprawiedliwość razem ze swoimi koalicjantami. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska, a podium zamknęła Trzecia Droga tworzona przez Polskie Stronnictwo Ludowe i Polskę 2050 Szymona Hołowni. Powyżej progu wyborczego znalazły się jeszcze Lewica i również Konfederacja.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

Mimo wszystko wynik zwycięskiej formacji Jarosława Kaczyńskiego nie pozwala na utworzenie większościowego rządu nawet w porozumieniu z posłami Konfederacji. W tym momencie Sejmową większość mogą utworzyć razem posłowie Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i również Lewicy.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca informacja obiegła media. Chodzi o Kurdej-Szatan i TVP

Jednak na ten moment prezydent Andrzej Duda nie podjął decyzji w kwestii powierzenia utworzenia rządu żadnej ze stron. W ostatnim oświadczeniu prezydent poinformował, że na ten moment jest dwóch poważnych kandydatów, którzy mogliby stanąć na czele nowego polskiego rządu. Andrzej Duda w tym przypadku wymienił aktualnego premiera Mateusza Morawieckiego i lidera opozycji – Donalda Tuska.

Reklama

Wybory parlamentarne: Szefowa Kancelarii Prezydenta zabiera głos

W mediach pojawiły się słowa ze strony szefowej Kancelarii Prezydenta Grażyny Ignaczak-Bandych, która była pytana, czy prezydent czeka na przedstawienie umowy koalicyjnej i konkretnych kandydatów na ministrów. Ignaczak-Bandych odpowiedziała, że drzwi Pałacu Prezydenckiego są otwarte dla przedstawicieli komitetów.

POLECAMY TAKŻE: Zaskakująca wiadomość obiegła media. Popularny dziennikarz odszedł z TVP

„Prezydent jest otwarty na dalsze rozmowy i jeśli ktoś potrzebuje konsultacji, to prosi o to, by dać temu wyraz” – zaznaczyła prezydencka minister.

Przypomnijmy – Prezydent Andrzej Duda postanowił, że termin pierwszego posiedzenia Sejmu nowej jego kadencji odbędzie się 13 listopada. Na ten moment prezydent nie podjął decyzji w kwestii powierzenia utworzenia rządu ugrupowaniom opozycyjnym lub formacji, na której czele stoi Jarosław Kaczyński. Bieżąca kadencja Sejmu kończy się 12 listopada.

Źródło: businessinsider.com.pl

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły również mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał również nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama