0

Mazurek nie wytrzymał. Zagiął Kołodziejczaka tym pytaniem [WIDEO]

Reklama

Michał Kołodziejczak to lider formacji „AgroUnia” i od nowej kadencji Sejmu także poseł. Polityk w tym tygodniu gościł na antenie radia RMF FM, gdzie rozmawiał z dziennikarzem Robertem Mazurkiem. W pewnym momencie dyskusji padło pytanie o Zgromadzenie Narodowe w związku z jednym z „100 konkretów” Koalicji Obywatelskiej. 

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

Reklama

Wybory parlamentarne już za nami. Najwyższy wynik spośród wszystkich startujących ugrupowań uzyskało Prawo i Sprawiedliwość razem ze swoimi koalicjantami, lecz jest to też rezultat, który formacji Jarosława Kaczyńskiego nie da możliwość na samodzielne utworzenie rządu.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

W tej sytuacji najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest ten, w którym to nowa Rada Ministrów będzie tworzona przez trzy ugrupowania, które do tej pory znajdowały się w opozycji – KO, Trzecią Drogę i także Lewicę.

Jednym z kandydatów Koalicji Obywatelskiej w ostatnich wyborach do Sejmu był lider Agrounii — Michał Kołodziejczak. Polityk znalazł się na liście KO w okręgu konińskim, gdzie zdobył mandat uzyskując ponad 44 tysiące głosów wyborców.

Reklama

Michał Kołodziejczak w RMF FM

W pewnym momencie dyskusji na antenie RMF FM padło pytanie ze strony Roberta Mazurka o postawienie prezydenta Andrzeja Dudy przed Trybunał Stanu w związku z jednym ze „100 konkretów” Koalicji Obywatelskiej.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca informacja obiegła media. Chodzi o Kurdej-Szatan i TVP

Jeżeli jest taki konkret, to powinien być on dochowany i Andrzej Duda powinien być postawiony po tym, co wyczynia się w ostatnich latach, przed Trybunał Stanu. Ja jestem za tym, żeby tych, którzy łamali prawo, naciągali prawo, rozliczyć – odpowiedział poseł-elekt Koalicji Obywatelskiej.

Prowadzący zapytał Kołodziejczaka, czy wie on, co to jest Zgromadzenie Narodowe. – A może nie wiem? – odparł polityk Agrounii i Koalicji Obywatelskiej. Robert Mazurek przyznał przy tym, że wydawało mu się, że poseł będzie posiadał znajomość konstytucji. – A, wie pan… – odparł Kołodziejczak.

POLECAMY TAKŻE: Zaskakująca wiadomość obiegła media. Popularny dziennikarz odszedł z TVP

Po krótkim czasie Robert Mazurek powiedział: – Zgromadzenie Narodowe, to ja Pana poinformuję, to jest Sejm i Senat razem połączone, to jest Zgromadzenie Narodowe. Czy Pan wie, jak się stawiać prezydenta przed Trybunał Stanu? – pytał dziennikarz.

– Wie Pan co, wiedzą to ludzie, którzy go przed ten… – mówił Michał Kołodziejczak, lecz w tym momencie ponownie głos zabrał Robert Mazurek: – Pan nie wie, że tu jest potrzebnych 2/3 parlamentarzystów, czyli 2/3 Zgromadzenia Narodowego, którego to zgromadzenia też Pan nie zna – mówił Mazurek.

Całość rozmowy zamieszczamy poniżej.

Źródło: RMF FM

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły również mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał również nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama